Voleybol komandalarımızın yerləri məlum oldu
Voleybol üzrə Azərbaycan çempionatlarında komandaların durumlarına aydınlıq gəlib.
Sportfm.az xəbər verir ki, Birinci Liqada lider "Sumqayıt"dır.
№ |
Komandalar |
1 |
2 |
3 |
4 |
Set fərqi |
xal |
yer |
1 |
Sumqayıt |
3-2 |
3-0 |
3-1 |
9/3 |
8 |
I yer |
|
2 |
Hərbi Akademiya |
2-3 |
3-1 |
3-0 |
8/4 |
7 |
II yer |
|
3 |
İqtisad |
0-3 |
1-3 |
3-1 |
4/7 |
3 |
III yer |
|
4 |
U-16 |
1-3 |
0-3 |
1-3 |
2/9 |
0 |
IV yer |
Voleybol üzrə Azərbaycan Çempionatı 2018-2019
Birinci Liqa (kişilər)
A qrupu
№ |
Komandalar |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Set fərqi |
xal |
yer |
1 |
Taleh |
3-0 |
3-2 |
3-2 |
3-0 |
12/4 |
10 |
I yer |
|
2 |
Azəri – Azal |
0-3 |
|
3-2 |
3-0 |
6/5 |
5 |
II yer |
|
3 |
Ekspress |
2-3 |
|
|
3-0 |
5/3 |
4 |
III yer |
|
4 |
Masallı |
2-3 |
2-3 |
|
3-0 |
7/6 |
5 |
IV yer |
|
5 |
B.D.U |
0-3 |
0-3 |
0-3 |
0-3 |
0/12 |
0 |
IV yer |
B qrupu
Voleybol üzrə Azərbaycan Çempionatı 2018-2019
Yüksək Liqa (qadınlar)
№ |
Komandalar |
1 |
2 |
3 |
4 |
Set fərqi |
xal |
yer |
1 |
Azərreyl |
3-0 |
3-0 |
3-0 |
9/0 |
9 |
I yer |
|
2 |
Lokomotiv |
0-3 |
3-0 |
3-0 |
6/3 |
6 |
II yer |
|
3 |
Abşeron |
0-3 |
0-3 |
3-0 |
3/6 |
6 |
III yer |
|
4 |
AVF |
0-3 |
0-3 |
0-3 |
0/9 |
0 |
IV yer |
Voleybol üzrə Azərbaycan Çempionatı 2018-2019
Yüksək Liqa (kişilər)
№ |
Komandalar |
1 |
2 |
3 |
4 |
Set fərqi |
xal |
yer |
1 |
Lokomotiv |
3-0 |
3-0 |
3-1 |
9/1 |
9 |
I yer |
|
2 |
Neftçi |
0-3 |
3-2 |
3-0 |
6/5 |
6 |
II yer |
|
3 |
MOİK |
0-3 |
2-3 |
3-2 |
5/8 |
4 |
III yer |
|
4 |
U-19 |
1-3 |
0-3 |
2-3 |
3/9 |
1 |
IV yer |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |