"Neftçi"ni keçməklərinə peşman oldular - Avropa Liqasında günün nəticələri
Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinə start verilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, mərhələnin bütün ilk oyunları eyni gündə keçirilib.
"Qəbələ"ni ilk təsnifat mərhələsində mübarizədən uzaqlaşdıran "Proqres" (Lüksemburq) Macarıstanın "Honved" klubu ilə qarşılaşıb və səfərdə 0:1 hesabı ilə uduzub.
"Neftçi"ni ilk mərhələdəcə təslim edən "Uypeşt" (Macarıstan) İspaniyada "Sevilya"nın qonağı olub. Matç ispanların 4:0 hesablı qələbəsi ilə bitib.
"Keşlə"nin mərhələ adlamasına imkan verməyən Malta "Baltsan"ı isə Slovakiyanın "Slovan" klubunu 2:1 hesabı ilə üstələyib.
Avropa Liqası
2-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları
“Ufa” (Rusiya) - “Domjale” (Sloveniya) 0:0
“Ventspils” (Latviya) - “Bordo” (Fransa) 0:1
“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Alkmaar” (Hollandiya) 2:0
“Tobol” (Qazaxıstan) - “Pünik” (Ermənistan) 2:1
“Vitorul” (Rumıniya) - “Vitess” (Hollandiya) 2:2
“Spartaks” (Latviya) - “La Fiorita” (San-Marino) 6:0
“Rudar” (Sloveniya) - “Styaua” (Rumıniya) 0:2
“Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) - “Vikinqur” (Farer adaları) 3:0
“Leyptsiq” (Almaniya) - “Haken” (İsveç) 4:0
“Baltsan” (Malta) - “Slovan” (Slovakiya) 2:1
“Hapoel” (Hayfa, İsrail) - “Hafnarfyordur” (İslandiya) 1:1
“Çixura” (Gürcüstan) - “Maribor” (Sloveniya) 0:0
“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Drita” (Kosovo) 2:1
APOEL (Kipr) - “Flora” (Estoniya) 5:0
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Valletta” (Malta) 1:1
“Jalgiris” (Litva) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) 1:0
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Radniçki” (Serbiya) 2:0
“Molde” (Norveç) - “Laçi” (Albaniya) 3:0
“Honved” (Macarıstan) - “Proqres” (Lüksemburq) 1:0
MOİK (Bolqarıstan) - “Admira Vaker” (Avstriya) 3:0
“Yurqarden” (İsveç) - “Mariupol” (Ukrayna) 1:1
“Yagelloniya” (Polşa) - “Rio Ave” (Portuqaliya) 1:0
“Şaxtyor” (Belarus) - “Lex” (Polşa) 1:1
“Dinamo” (Brest, Belarus) - “Atromitos” (Yunanıstan) 4:3
“Nordsyelland” (Danimarka) - AİK (İsveç) 1:0
LASK (Avstriya) - “Lillestrom” (Norveç) 4:0
“B36 Torshavn” (Farer adaları) - “Beşiktaş” (Türkiyə) 0:2
“Genk” (Belçika) - “Fola” (Lüksemburq) 5:0
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Slaviya” (Bolqarıstan) 1:0
“Qurnik” (Polşa) - “Trençin” (Slovakiya) 0:1
“Olimpiya” (Sloveniya) - “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) 5:1
TNS (Uels) - “Linkoln” (Cəbəllütariq) 2:1
“Sutyeska” (Monteneqro) - “Alaşkert” (Ermənistan) 0:1
“FK Santa Koloma” (Andorra) - “Valyur” (İslandiya) 1:0
“Sent-Qallen” (İsveçrə) - “Sarpsborq” (İsveç) 2:1
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Apollon” (Kipr) 1:2
“Partizan” (Serbiya) - “Trakai” (Litva) 1:0
“Atalanta” (İtaliya) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) 2:2
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Bernli” (İngiltərə) 1:1
“Dandalk” (İrlandiya) - AEK (Kipr) 0:0
“Hibernian” (Şotlandiya) - “Asteras” (Yunanıstan) 3:2
“Osiyek” (Xorvatiya) - “Reyncers” (Şotlandiya) 0:1
“Spartak” (Serbiya) - “Sparta” (Çexiya) 2:0
“Dunayska Ştreda” (Slovakiya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) 1:3
“Styarnan” (İslandiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) 0:2
“Sevilya” (İspaniya) - “Uypeşt” (Macarıstan) 4:0
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |