Avroliqada pley-offun püşkü atıldı
Bu gün Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, püşkatmada 3-cü təsnifat mərhələsinin 35 cütü və həmin raunddan azad olan 7 komanda iştirak edib. Avropa Liqası
Pley-off
Çempionlar yolu
“Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Tirana” (Albaniya)
“Dinamo” (Xorvatiya) - “Floriana” (Malta)/“Flora” (Estoniya)
“Yurqorden” (İsveç)/ÇFR (Rumıniya) - “Kuopio” (Finlandiya)/“Suduva” (Litva)
“Ararat-Armeniya” (Ermənistan)/“Selye” (Sloveniya) - “Srvena Zvezda” (Serbiya)
“Dinamo” (Brest, Belarus) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)
“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)/“Buduçnost” (Monteneqro) - “Riqa” (Latviya)/“Seltik” (Şotlandiya)
“Legiya” (Polşa)/“Drita” (Kosovo) - “Qarabağ” (Azərbaycan)
“Şerif” (Moldova)/“Dandalk” (İrlandiya) - “Klasksvik” (Farer adaları)/“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)
Əsas yol
“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)/“Motervell” (Şotlandiya) - “Viktoriya” (Çexiya)/“Sonderyuske” (Danimarka)
“Bazel” (İsveçrə)/“Anartosis” (Kipr) - MOİK (Bolqarıstan)/B-36 (Farer adaları)
“Beşiktaş” (Türkiyə)/“Rio Ave” (Portuqaliya) - “Milan” (İtaliya)/“Bodo Qlimt” (Norveç)
“Rusenborq” (Norveç)/“Alanyaspor” (Türkiyə) - "Mura" (Sloveniya)/PSV (Niderland)
“Sportinq” (Portuqaliya)/“Aberdin” (Şotlandiya) - LASK (Avstriya)/“Dunayska” (Slovakiya)
“Kopenhagen” (Danimarka)/“Pyast” (Polşa) - “Riyeka” (Xorvatiya)/“Kolos” (Ukrayna)
“Sankt-Qallen” (İsveç)/AEK (Yunanıstan) - “Volfsburq” (Almaniya)/“Desna” (Ukrayna)
“Şarlerua” (Belçika)/“Partizan” (Serbiya) - “Apollon” (Kipr)/“Lex” (Polşa)
“Malmö” (İsveç)/“Lokomotiva” (Xorvatiya) - “Qranada” (İspaniya)/“Lokomotivi” (Gürcüstan)
“Şkendiya” (Şimali Makedoniya)/ “Tottenhem” (İngiltərə) - “Rostov” (Rusiya)/“Makkabi” (Hayfa, İsrail)
“Styaua” (Rumıniya)/“Slovan” (Çexiya) - APOEL (Kipr)/“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)
“Standard” (Belçika)/“Voyvodina” (Serbiya) - “Fehervar” (Macarıstan)/“Reyms” (Fransa)
“Villem” (Niderland)/“Reyncers” (Şotlandiya) - “Qalatasaray” (Türkiyə)/“Hayduk” (Xorvatiya)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |