Güləşçilərimizin ilk rəqibləri bilindi - Təsnifat Turniri
Sabah Bolqarıstanın paytaxtı Sofiyada güləş üzrə Dünya Olimpiya Təsnifat Turniri start götürəcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, artıq güləşin hər 3 növü üzrə püşkatma mərasimi keçirilib və Azərbaycan təmsilçilərinin ilk rəqibləri müəyyənləşib.
Sərbəst güləş
57 kq
Təsnifat: Georgi Edişeraşvili - Otari Qoqava (Gürcüstan)
86 kq
Təsnifat: Abubakr Abakarov - Uri Kalaşnikov (İsrail)
125 kq
1/8 final: Vahid Qalayev - Xose Kuba Vaskes (İspaniya)
Qadın güləşi
53 kq
1/8 final: Türkan Nəsirova - Luisa Melendres (Ekvador)
57 kq
1/8 final: Alyona Kolesnik - Nuraida Anarkulova (Qırğızıstan)
62 kq
1/8 final: Tatyana Omelçenko - Luisa Niemeş (Almaniya) / Cessika Bruilette (Kanada)
68 kq
1/8 final: Elis Manolova - Aqoro Papavasileu (Yunanıstan)
76 kq
Təsnifat: Gözəl Zutova - Katalina Axente (Rumıniya)
Yunan-Roma güləşi
60 kq
Təsnifat: Murad Məmmədov - Stiq Andre Berqe (Norveç)
67 kq
Təsnifat: Rəsul Çunayev - Donior İslamov (Moldova)
77 kq
Təsnifat: Rafiq Hüseynov - Hyenvu Kim (Koreya)
97 kq
1/8 final: Murad Lokyayev - Nikolos Kakelaşvili (İtaliya)
130 kq
1/8 final: Beka Kandelaki - Oskar Marvik (Norveç)
Qeyd edək ki, görüşlər hər gün Bakı vaxtı ilə saat 11:00-da başlayacaq. Lisenziya sahiblərini müəyyənləşdirən yarımfinal qarşılaşmaları isə saat 20:00-da start götürəcək.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |