Avropa Liqasında pley-off cütlükləri
Ötən gecə Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, keçirilən 30 qarşılaşmadan sonra pley-off mərhələsinin 21 cütlüyü müəyyənləşib.
Bu mərhələnin oyunları avqustun 22-də və 29-a keçiriləcək
Xatırladaq ki, Çempionlar Liqasında mübarizəni dayandıran "Qarabağ" Avropa Liqasının pley-off mərhələsində Şimali İrlandiyanın "Linfild" klubu ilə qarşılaşacaq.
Avropa Liqası
Pley-off mərhələsi
Çempionlar yolu
"Suduva" (Litva) - "Ferensvaroş" (Macarstan)
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Riqa" (Latviya)
"Seltik" (Şotlandiya) - AIK (İsveç)
"Ararat" (Ermənistan) - "Düdelanj" (Lüksemburq)
"Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Maribor" (Sloveniya)
"Linfild" (Şimali İrlandiya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)
"Slovan" (Slovakiya) - PAOK (Yunanıstan)
"Astana" (Qazaxıstan) - BATE (Belarus)
Əsas yol
"Torino" (İtaliya) - "Vulverhempton" (İngiltərə)
"Legiya" (Polşa) - "Reyncers" (Şotlandiya)
"Styaua" (Rumıniya) - "Vitoriya" (Portuqaliya)
PSV (Hollandiya) - "Apollon" (Kipr)
AEK (Yunanıstan) - "Trabzonspor" (Türkiyə)
"Feyenoord" (Hollandiya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
"Gent" (Belçika) - "Riyeka" (Xorvatiya)
"Espanyol" (İspaniya) - Zarya" (Ukrayna)
"Partizan" (Serbiya) - "Mölde" (Norveç)
"Braqa" (Portuqaliya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)
"Malmö" (İsveç) - "Bney Yehuda" (İsrail)
"Strasburq" (Fransa) - "Ayntraxt" (Almaniya)
"Alkmaar" (Hollandiya) - "Antverpen" (Belçika)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |