Moskva "Spartak"ı mübarizəyə başlayır - Avroliqada bugünkü oyunlar
UEFA Avropa Liqasında üçüncü təsnifat mərhələsinin oyunları davam edir.
Sportfm.az xəbər verir ki, "Neftçi" - "Bney Yehuda" (İsrail) oyunu da daxil olmaqla mərhələnin növbəti matçları bu gün keçiriləcək. Bugünkü görüşlərə Astanada start veriləcək. Burada yerli komanda Maltanın “Valetta” klubunu qəbul edəcək.
8 avqust
Avropa Liqası III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
18:00. “Astana” (Qazaxıstan) – “Valetta” (Malta)
19:30. AEK (Larnaka, Kipr) – “Gent” (Belçika)
20:00. “Sparta” (Praqa, Çexiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə)
20:00. “Pünik” (Ermənistan) – “Vulverhempton” (İngiltərə)
20:15. “Universitatya” (Krayova, Ruminiya) – AEK (Yunanıstan)
20:30. “Brondbü” (Danimarka) – “Braqa” (Portuqaliya)
20:45. “Ventspils” (Latviya) – “Vitoriya” (Portuqaliya)
21:00. “Şerif” (Moldova) – AİK (İsveç)
21:00. “Neftçi” (Azərbaycan) –“Bney Yehuda” (İsrail)
21:00. “Malmö” (İsveç) – “Jrinski” (Bosniya və Herseqovina)
21:00. “Hauqesund” (Norveç) – PSV (Hollandiya)
21:00. “Mariupol” (Ukrayna) – “AZ Alkmar” (Hollandiya)
21:00. “Tun” (İsveçrə) – “Spartak” (Moskva, Rusiya)
21:00. “Molde” (Norveç) – “Aris” (Yunanıstan)
21:30. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – TNS (Uels)
21:30. “Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Suduva” (Litva)
21:30. SSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – “Zorya” (Luqansk, Ukrayna)
21:30. “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) –“Strasburq” (Fransa)
21:30 “Feyenoord” (Hollandiya) –“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan)
21:30. “Antverp” (Belçika) – “Viktoriya” (Plzen, Çexiya)
21:45 “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) – BATE (Belarus)
22:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Nomme Kalyu” (Estoniya)
22:00. “Riyeka” (Xorvatiya) – “Aberdin” (Şotlandiya)
22:00. “Midtland” (Danimarka) – “Reyncers” (Şotlaniya)
22:00. “Norrçepinq (İsveç) – “Hapoel Beer-Şiva” (İsrail)
22:30. “Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Ayntraxt” (Almaniya)
22:30. “Styaua” (Ruminiya) – “Mlada Boleslav” (Çexiya)
22:30. “Austriya Vyana” (Avstriya) – “Apollon” (Kipr)
23:00. “Lutsern” (İsveçrə) – “Espanyol” (İspaniya)
23:00. “Partizan” (Serbiya) – “Yeni Malatyaspor” (Türkiyə)
23:00. “Legiya” (Polşa) – “Atromitos” (Yunanıstan)
23:00. “Torino” (İtaliya) – “Şaxtyor” (Belarus)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |