III təsnifat mərhələsinin daha 32 matçı keçiriləcək - SİYAHI
Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin qalan 32 oyunu keçiriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Neftçi"nin İsrailin “Bney Yehuda” kollektivi ilə ilk matçı Bakıda baş tutacaq.
Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
18:00. "Astana" (Qazaxıstan) - "Valletta" (Malta)
19:30. AEK (Kipr) - “Gent” (Belçika)
20:00. “Pünik” (Ermənistan) - “Vulverhempton” (İngiltərə)
20:00. “Sparta” (Çexiya) - “Trabzonspor” (Türkiyə)
20:15. "Universitatya” (Krayova, Rumıniya) - AEK (Yunanıstan)
20:30. "Brondbü" (Danimarka) - “Braqa” (Portuqaliya)
20:45. “Ventspils” (Latviya) – “Vitoriya” (Portuqaliya)
21:00. "Şerif" (Moldova) - AİK (İsveç)
21:00. “Hoqesun” (Norveç) - PSV (Holldnaiya)
21:00. “Neftçi” (Azərbaycan) - “Bney Yehuda” (İsrail)
21:00. “Malmö” (İsveç) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)
21:00. “Mariupol” (Ukrayna) - “Alkmaar” (Hollandiya)
21:00. “Mölde” (Norveç) - “Aris” (Yunanıstan)
21:00. “Tyun” (İsveçrə) - “Spartak” (Moskva, Rusiya)
21:30. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan)
21:30. “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) - “Strasburq” (Fransa)
21:30. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - TNS (Uels)
21:30. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - "Suduva" (Litva)
21:30. MOİK (Bolqarıstan) - “Zarya” (Ukrayna)
21:30. “Antverpen” (Belçika) - “Viktoriya” (Çexiya)
21:45. “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - BATE (Belarus)
22:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) – “Nomme Kalyu" (Estoniya)
22:00. “Riyeka” (Xorvatiya) - "Aberdin" (Şotlandiya)
22:00. “Midtyulland” (Danimarka) - “Reyncers” (Şotlandiya)
22:00. “Norçepinq” (İsveç)i - “Hapoel Bier-Şeva” (İsrail)
22:30. “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Ayntraxt” (Almaniya)
22:30. "Styaua" (Rumıniya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya)
22:30. “Austriya” (Vyana, Avstriya) – “Apollon” (Kipr)
23:00. “Lütsern” (İsveçrə) - “Espanyol” (İspaniya)
23:00. “Partizan” (Serbiya) - “Yeni Malatyaspor” (Türkiyə)
23:00. “Legiya” (Polşa) - “Atromitos” (Yunanıstan)
23:00. “Torino” (İtaliya) - “Şaxtyor” (Belarus)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |