Avrokuboklarda II təsnifat mərhələsinə vəsiqə qazanacaq komandalar müəyyənləşəcək
Bu gün 2019/2020 avrokubok mövsümündə II təsnifat mərhələsinə vəsiqə qazanacaq ilk komandalar müəyyənləşəcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, Çempionlar Liqası (ÇL) və Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin cavab oyunlarından sonra, ümumilikdə, 9 komanda növbəti raunda yüksələcək.
Moldovada Gürcüstan “Saburtalo”suna 0:3 hesabı ilə uduzan “Şerif” səfərdə lazımı nəticəni təmin edə bilməsə, Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində “Qarabağ”ın potensial rəqibi olacaq. Azərbaycan çempionu ÇL-də Albaniyanın “Partizani” kollektivini mübarizədən kənarlşadırmağı bacarmasa, çıxışını qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində davam etdirəcək.
Tiranadakı ilk görüşdə qolsuz heç-heçə edən Ağdam təmsilçisi evdə rəqibindən üstün olarsa, ÇL-də “Dundalk” (İrlandiya) - “Riqa” (Latviya) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.
Çempionlar Liqası
I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
19:00. “Şkendiya” (Makedoniya) - “Nımme Kalyu” (Estoniya)
İlk oyun – 1:0
21:30. “Saburtalo” (Gürcüstan) - “Şerif” (Moldova)
İlk oyun – 3:0
22:00. “HB Torshavn” (Farer adaları) - HİK (Finlandiya)
İlk oyun – 0:3
22:00. “Valletta” (Malta) - “Düdelanj” (Lüksemburq)
İlk oyun – 2:2
22:45. “Ferronikeli” (Kosovo) - TNS (Uels)
İlk oyun – 2:2
22:45. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Suduva” (Litva)
İlk oyun – 0:0
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi, cavab oyunları
19:00. “Banants” (Ermənistan) - “Çukariçki” (Serbiya)
İlk oyun – 0:3
21:00. “Klaksvik” (Litva) - “Riteryay” (Farer adaları)
İlk oyun – 1:1
22:30. “Titoqrad” (Monteneqro) - MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)
İlk oyun – 0:4
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |