Avropa Liqası: Türkiyə klubları üçün uğursuz gecə
Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.
"Qarabağ"ın yer aldığı E qrupunun liderləri "Arsenal" və "Sportinq" Portuqaliyada üz-üzə gəlib. Matç London klubunun minimal hesablı qələbəsi ilə başa çatıb - 1:0.
Türkiyə təmsilçilərindən "Fənərbağça" Belçikada "Anderlext"in qonağı olub və heç-heçə edib - 2:2.
İstanbulun digər klubu "Beşiktaş" da Belçika təmsilçisini sınağa çəkib. "Qara qartallar" öz meydanında "Genk"lə qarşılaşıb və 2:4 hesabı ilə uduzub.
"Akhisar" isə İspaniya səfərində "Sevilya"ya 6 cavasız qolla məğlub olub.
25 oktyabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, III tur
A qrupu
20:55. AEK (Kipr) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - 1:1
20:55. "Sürix" (İsveçrə) - "Bayer" (Almaniya) - 3:2
1. |
Sürix |
3 |
3 |
0 |
0 |
5:2 |
9 |
2. |
Bayer Leverkuzen |
3 |
2 |
0 |
1 |
9:7 |
6 |
3. |
Ludoqorets |
3 |
0 |
1 |
2 |
3:5 |
1 |
4. |
AEK |
3 |
0 |
1 |
2 |
3:6 |
1 |
B qrupu
20:55. "Leyptsiq" (Almaniya) - "Seltik" (Şotlandiya) - 2:0
20:55. "Zalsburq" (Avstriya) - "Rusenborq" (Norveç) - 3:0
1. |
Zalsburq |
3 |
3 |
0 |
0 |
9:3 |
9 |
2. |
Leyptsiq |
3 |
2 |
0 |
1 |
7:4 |
6 |
3. |
Seltik |
3 |
1 |
0 |
2 |
2:5 |
3 |
4. |
Rosenborq |
3 |
0 |
0 |
3 |
1:7 |
0 |
C qrupu
20:55. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Slaviya" (Çexiya) - 0:1
20:55. "Zenit" (Rusiya) - "Bordo" (Fransa) - 2:1
1. |
Zenit |
3 |
2 |
1 |
0 |
4:2 |
7 |
2. |
Slaviya |
3 |
2 |
0 |
1 |
2:1 |
6 |
3. |
Kopenhagen |
3 |
1 |
1 |
1 |
3:3 |
4 |
4. |
Bordo |
3 |
0 |
0 |
3 |
2:5 |
0 |
D qrupu
20:55. "Anderlext" (Belçika) - "Fənərbağça" (Türkiyə) - 2:2
20:55. "Spartak (Trnava, Slovakiya) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - 1:2
1. |
Dinamo Zagreb |
3 |
3 |
0 |
0 |
8:2 |
9 |
2. |
Fənərbağça |
3 |
1 |
1 |
1 |
5:6 |
4 |
3. |
Spartak Trnava |
3 |
1 |
0 |
2 |
2:4 |
3 |
4. |
Anderlext |
3 |
0 |
1 |
2 |
2:5 |
1 |
E qrupu
20:55. "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Vorskla" (Ukrayna) - 0:1
20:55. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Arsenal" (İngiltərə) - 0:1
1. |
Arsenal |
3 |
3 |
0 |
0 |
8:2 |
9 |
2. |
Sporting |
3 |
2 |
0 |
1 |
4:2 |
6 |
3. |
Vorskla Poltava |
3 |
1 |
0 |
2 |
4:6 |
3 |
4. |
Qarabağ |
3 |
0 |
0 |
3 |
0:6 |
0 |
F qrupu
20:55. "Milan" (İtaliya) - "Betis" (İspaniya) - 1:2
20:55. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 0:2
1. |
Betis |
3 |
2 |
1 |
0 |
5:1 |
7 |
2. |
Milan |
3 |
2 |
0 |
1 |
5:3 |
6 |
3. |
Olimpiakos |
3 |
1 |
1 |
1 |
3:3 |
4 |
4. |
Dudelanj |
3 |
0 |
0 |
3 |
0:6 |
0 |
G qrupu
23:00. "Reyncers" (Şotlandiya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) - 0:0
23:00. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Rapid" (Vyana, Avstriya) - 5:0
1. |
Vilyarreal |
3 |
1 |
2 |
0 |
10:5 |
5 |
2. |
Reyncers |
3 |
1 |
2 |
0 |
5:3 |
5 |
3. |
Rapid |
3 |
1 |
0 |
2 |
3:8 |
3 |
4. |
Spartak Moskva |
3 |
0 |
2 |
1 |
3:5 |
2 |
H qrupu
23:00. "Ayntraxt" (Almaniya) - "Apollon" (Kipr) - 2:0
23:00. "Marsel" (Fransa) - "Latsio" (İtaliya) - 1:3
1 |
Ayntraxt |
3 |
3 |
0 |
0 |
8:2 |
9 |
2. |
Latsio |
3 |
2 |
0 |
1 |
6:6 |
6 |
3. |
Marsel |
3 |
0 |
1 |
2 |
4:7 |
1 |
4. |
Apollon |
3 |
0 |
1 |
2 |
3:6 |
1 |
I qrupu
23:00. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Genk" (Belçika) - 2:4
23:00. "Sarpsborq" (Norveç) - "Malmö" (İsveç) - 1:1
1. |
Genk |
3 |
2 |
0 |
1 |
7:5 |
6 |
2. |
Sarpsborq |
3 |
1 |
1 |
1 |
5:5 |
4 |
3. |
Malmö |
3 |
1 |
1 |
1 |
3:3 |
4 |
4. |
Beşiktaş |
3 |
1 |
0 |
2 |
5:7 |
3 |
J qrupu
23:00. "Sevilya" (İspaniya) - "Akhisar" (Türkiyə) - 6:0
23:00. "Standard" (Belçika) - "Krasnodar" (Rusiya) - 2:1
1. |
Sevilya |
3 |
2 |
0 |
1 |
12:3 |
6 |
2. |
Krasnodar |
3 |
2 |
0 |
1 |
4:3 |
6 |
3. |
Standard |
3 |
2 |
0 |
1 |
5:7 |
6 |
4. |
Akhisar |
3 |
0 |
0 |
3 |
1:9 |
0 |
K qrupu
23:00. "Yabloneç" (Çexiya) - "Astana" (Qazaxıstan) - 1:1
23:00. "Renn" (Fransa) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 1:2
1. |
Astana |
3 |
1 |
2 |
0 |
5:3 |
5 |
2. |
Dinamo Kiyev |
3 |
1 |
2 |
0 |
6:5 |
5 |
3. |
Renn |
3 |
1 |
0 |
2 |
3:5 |
3 |
4. |
Yablonec |
3 |
0 |
2 |
1 |
4:5 |
2 |
L qrupu
23:00. "Çelsi" (İngiltərə) - BATE (Belarus) - 3:1
23:00. PAOK (Yunanıstan) - "MOL Vidi" (Macarıstan) - 0:2
1. |
Çelsi |
3 |
3 |
0 |
0 |
5:1 |
9 |
2. |
PAOK |
3 |
1 |
0 |
2 |
4:4 |
3 |
3. |
MOL Vidi |
3 |
1 |
0 |
2 |
2:3 |
3 |
4. |
BATE |
3 |
1 |
0 |
2 |
4:7 |
3 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |