Avroliqanın qrup mərhələsinin püşkü atıldı
Avropa Liqasında 2018/2019 mövsümünün qrup mərhələsinin püşkü atılıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, turnirdəki təmsilçimiz olan Ağdamın “Qarabağ” klubunun da rəqibləri bəlli olub.
A qrupu
“Bayer Leverkuzen” (Almaniya)
“Ludoqorets” (Bolqarıstan)
“Sürix” (İsveçrə)
AEK Larnaka (Kipr)
B qrupu
“Zalsburq” (Avstriya)
“Seltik” (Şotlandiya)
“Leyptsiq” (Almaniya)
“Rusenborq” (Norveç)
C qrupu
“Zenit” (Rusiya)
“Kopenhagen” (Danimarka)
“Bordo” (Fransa)
“Slaviya” (Çexiya)
D qrupu
“Anderlext” (Beelçika)
“Fənərbaxça” (Türkiyə)
“Dinamo Zaqreb” (Xorvatiya)
“Spartak Trnava” (Slovakiya)
E qrupu
“Arsenal” (İngiltərə)
“Sportinq” (Portuqaliya)
“Qarabağ” (Azərbaycan)
“Vorskla” (Ukrayna)
F qrupu
“Olimpiakos” (Yunanıstan)
“Milan” (İtaliya)
“Real Betis” (İspaniya)
“F91 Düdelanj” (Lüksemburq)
G qrupu
“Vilyarreal” (İspaniya)
“Rapid” (Avstriya)
“Spartak” (Rusiya)
“Reyncers” (Şotlandiya)
H qrupu
“Latsio” (İtaliya)
“Marsel” (Fransa)
“Ayntraxt” (Almaniya)
“Apollon” (Kipr)
İ qrupu
“Beşiktaş” (Türkiyə)
“Genk” (Belçika)
“Malmö” (İsveç)
“Sarpsborq” (Norveç)
J qrupu
“Sevilya” (İspaniya)
“Krasnodar” (Rusiya)
“Standart” (Belçika)
“Akhisar” (Türkiyə)
K qrupu
“Dinamo Kiyev” (Ukrayna)
“Astana” (Qazaxıstan)
“Renn” (Fransa)
“Yablonets” (Çexiya)
L qrupu
“Çelsi” (İngiltərə)
PAOK (Yunanıstan)
BATE (Belarus)
“Videoton” (Macarıstan)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |