Türkiyə klubları 1/8 finalda! - Konfrans Liqası
Bu gün Avropa Konfrans Liqasının qrup mərhələsində 5-ci turun oyunları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, 8 qrup üzrə bütövlükdə 16 matç baş tutub.
Türkiyə təmsilçilərindən “Başakşəhər” İtaliyada “Fiorentina”nın qonağı olub və məğlubiyyətlə üzləşib. “Sivasspor” isə Rumıniya təmsilçisi ÇFR-i qəbul edib. Sivasda baş tutan matçda meydan sahibləri darmadağına seviniblər.
5 turdan sonra Türkiyənin "Başakşəhər" və “Sivasspor” klubları ilə yanaşı, İngiltərənin "Vest Hem", İspaniyanın "Vilyarreal", İsveçin "Yuroqrden", İtaliyanın “Fiorentina”, Niderlandın "Alkmaar", Ukraynanın “Dnepr-1” komandaları da qrupdan çıxmağı təmin ediblər.
Avropa Konfrans Liqası
Qrup mərhələsi, 5-ci tur
27 oktyabr
A qrupu
Fiorentina (İtaliya) - Başakşəhər (Türkiyə) 2:1
Qol: Yoviç, 26; 62 – Aleksiç, 15.
Harts (Şotlandiya) - RFS (Latviya) 2:1
Qol: Şenklend, 3. Hollidey, 12 – Frizenbihler, 39.
Xal: Başakşəhər – 10. Fiorentina – 10. Harts – 6. RFS – 2.
B qrupu
Anderlext (Belçika) - Styaua (Rumıniya) 2:2
Qol: Versxaren, 38. Vertongen, 75 – Kompanyo, 60. Dava, 82.
Vest Hem (İngiltərə) - Silkeborq (Danimarka) 1:0
Qol: Lansini, 24-pen.
Xal: Vest Hem – 15. Silkeborq – 6. Anderlext – 5. Styaua – 2.
C qrupu
Vilyarreal (İspaniya) - Hapoel (Ber-Şeva, İsrail) 2:2
Qol: Çukvueze, 57. Danjuma, 70 – Hemed, 48. Yehezkel, 79.
Austriya (Vyana, Avstriya) - Lex (Polşa) 1:1
Qol: Keles, 70 – İshak, 48.
Xal: Vilyarreal – 13. Lex – 6. Hapoel – 4. Austriya – 2.
D qrupu
Slovaçko (Çexiya) - Köln (Almaniya) 0:0
Nitsa (Fransa) - Partizan (Serbiya) 2:1
Qol: Pepe, 29. Lemina, 77 – R.Qomes, 74.
Xal: Nitsa – 8. Partizan – 8. Köln – 4. Slovaçko – 4.
E qrupu
Vaduts (Lixtenşteyn) - Alkmaar (Niderland) 1:2
Qol: Hasler, 77 – Kerkez, 50. Van Brederode, 75.
Dnepr-1 (Ukrayna) - Apollon (Limassol, Kipr) 1:0
Qol: Pixalyonok, 39.
Xal: Alkmaar – 12. Dnepr-1 – 10. Apollon – 4. Vaduts – 2.
F qrupu
Molde (Norveç) - Yurqorden (İsveç) 2:3
Qol: Bryunhildsen, 5. Kaasa, 21 – Edvardsen, 44. Asoro, 67. Radetinaç, 77.
Şemrok Rovers (İrlandiya) - Gent (Belçika) 1:1
Qol: Qeffni, 3 – Honq, 74.
Xal: Yurqorden – 13. Molde – 7. Gent – 5. Şemrok Rovers – 2.
G qrupu
Balkani (Kosovo) - Slaviya (Praqa, Çexiya) 0:1
Qol: Linqr, 75.
Sivasspor (Türkiyə) - ÇFR (Rumıniya) 3:0
Qol: Yatabare, 22; 73. Qradel, 64.
Xal: Sivasspor – 10. ÇFR – 7. Slaviya – 7. Balkani – 4.
H qrupu
Bazel (İsveçrə) - Jalgiris (Litva) 2:2
Qol: Diuf, 1. Zeqiri, 17 – Oyevusi, 42; 62.
Slovan (Bratislava, Slovakiya) - Pünik (Ermənistan) 2:1
Qol: Kaşiya, 84. Ramires, 85 – Koçuk, 64-pen.
Xal: Slovan – 8. Bazel – 8. Pünik – 6. Jalgiris – 5.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |