"Qalatasaray" 1/8 finalın bir addımlığında, "Legiya" qrupda qala bilər - Avropa Liqası
Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.
Sportfm.az xəbər verir ki, bununla da 1/8 final və pley-off mərhələsinin bütün iştirakçıları müəyyənləşəcək.
Azərbaycan millisinin hücumçusu Mahir Emrelinin çıxış etdiyi Polşa "Legiya"sı C qrupundakı son sınağında Rusiyanın "Spartak" (Moskva) klubunu qəbul edəcək.
UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
VI tur
A qrupu
21:45. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Bröndbü" (Danimarka)
21:45. "Lion" (Fransa) - "Reyncers" (Şotlandiya)
Xal durumu: "Lion" - 15, "Reyncers" - 7, "Sparta" - 4, "Bröndbü" - 2
B qrupu
21:45. "Şturm" (Qrats, Avstriya) - "Monako" (Fransa)
21:45. "Real Sosyedad" (İspaniya) - PSV (Eyndhoven, Niderland)
Xal durumu: "Monako" - 11, PSV - 8, "Real Sosyedad" - 6, "Şturm" - 1.
C qrupu
21:45. "Legiya" (Polşa) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)
21:45. "Napoli" (İtaliya) - "Lester" (İngiltərə)
Xal durumu: "Lester" - 8, "Spartak" - 7, "Napoli" - 7, "Legiya" - 6.
D qrupu
21:45. "Antverpen" (Belçika) - "Olimpiakos" (Yunanıstan)
21:45. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya)
Xal durumu: "Ayntraxt" - 11, "Olimpiakos" - 9, "Fənərbağça" - 5, "Antverpen" - 2.
E qrupu
00:00. "Marsel" (Fransa) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya)
00:00. "Latsio" (İtaliya) - "Qalatasaray" (Türkiyə)
Xal durumu: "Qalatasaray" - 11, "Latsio" - 8, "Marsel" - 4, "Lokomotiv" - 2.
F qrupu
00:00. "Braqa" (Portuqaliya) - "Srvena Zvezda" (Belqrad, Serbiya)
00:00. "Lüdoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Midtüllan" (Danimarka)
Xal durumu: "Srvena Zvezda" - 10, "Braqa" - 9, "Midtüllan" - 8, "Lüdoqorets" - 1.
G qrupu
00:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya)
00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Betis" (İspaniya)
Xal durumu: "Bayer" - 13, "Betis" - 10, "Seltik" - 6, "Ferentsvaroş" - 0
H qrupu
00:00. "Vest Hem" (İngiltərə) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)
00:00. "Genk" (Belçika) - "Rapid" (Vyana, Avstriya)
Xal durumu: "Vest Hem" - 13, "Dinamo" - 7, "Genk" - 5, "Rapid" - 3.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |