"Barselona"dan böyükhesablı məğlubiyyət - Çempionlar Liqası
Bu gün Çempionlar Liqasında qrup mərhələsinin 2-ci turuna yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, son oyun günündə E, F, G və H qruplarında matçlar keçirilib "Yuventus"la turnirin son qalibi olan "Çelsi" üz-üzə gəlib.
Çempionlar Liqası
2-ci tur
29 sentyabr
E qrupu
23:00. "Bavariya" (Almaniya) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 5:0
Qollar: Levandovski, 12; 27, Serj Qnabri, 68, Leroy, Sane, 74, Erik Şupo-Motinq, 87
23:00. "Benfika" (Portuqaliya) - "Barselona" (İspaniya) - 3:0
Qollar: Darvin Nunyes, 3; 79-pen. Rafa Silva, 69
1 |
Bavariya |
2 |
2 |
0 |
0 |
8 |
0 |
+8 |
6 |
2 |
2 |
1 |
1 |
0 |
3 |
0 |
+3 |
4 |
|
3 |
Dinamo Kiyev |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
5 |
-5 |
1 |
4 |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
6 |
-6 |
0 |
F qrupu
20:45. "Atalanta" (İtaliya) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) - 1:0
Qol: Pessina, 66
23:00. "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Vilyarreal" (İspaniya) - 2:1
Qollar: Aleks Telles, 60, Ronald0, 90+5 - Pako Alkaser, 53
1 |
2 |
1 |
1 |
0 |
3 |
2 |
+1 |
4 |
|
2 |
Yanq Boys |
2 |
1 |
0 |
1 |
2 |
2 |
0 |
3 |
3 |
Mançester Yunayted |
2 |
1 |
0 |
1 |
3 |
3 |
0 |
3 |
4 |
2 |
0 |
1 |
1 |
3 |
4 |
-1 |
1 |
G qrupu
23:00. "Volfsburq" (Almaniya) - "Sevilya" (İspaniya) - 1:1
Qollar: Renato Şteffen, 48 - İvan Rakitiç, 86-pen.
23:00. "Zaltsburq" (Avstriya) - "Lill" (Fransa) - 2:1
Qol: Kərim Adeyemi, 35-pen. 53-pen. - Burak Yılmaz, 62
1 |
2 |
1 |
1 |
0 |
3 |
2 |
+1 |
4 |
|
2 |
2 |
0 |
2 |
0 |
2 |
2 |
0 |
2 |
|
3 |
2 |
0 |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
2 |
|
4 |
2 |
0 |
1 |
1 |
1 |
2 |
-1 |
1 |
H qrupu
20:45. "Zenit" (Rusiya) - "Malmö" (İsveç) - 4:0
Qollar: Klaudinyo, 9, Daler Kuzyayev, 49, Aleksey Sutormin, 80, Vendel 90+4
23:00. "Yuventus" (İtaliya) - "Çelsi" (İngiltərə) - 1:0
Qol: Kyeza, 46
1 |
2 |
2 |
0 |
0 |
4 |
0 |
+4 |
6 |
|
2 |
Çelsi |
2 |
1 |
0 |
1 |
1 |
1 |
0 |
3 |
3 |
2 |
1 |
0 |
1 |
4 |
1 |
+3 |
3 |
|
4 |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
7 |
-7 |
0 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |