Mərkəzi oyunun qalibi “Marafon” oldu - SİYAHI
Yüksək Liqada XIX turun oyunları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, bununla da üçüncü dövrəyə start verildi.
13:30 Araz – Baku Fire (5:0) 12:1
Hakimlər: Hikmət Qafarlı, Ziya Nəsirov, Ramiz Məhərrəmov
Qollar: Ramiz Çovdarov, 07:52, 22:22, 23:33, Xətai Bağırov, 08:11, 11:15, 17:41, 23:00, 24:04, 31:07, 31:28, Mehrdad Qəmbərzadə, 10:38, Hadi Əhmədi, 29:05 // Hüseyn Qarayev, 37:49
Sarı vərəqələr: Ramiz Çovdarov, 16:29, Rövşən Hüseynli, 20:46, Kamran Hacıyev, 27:17
Saat 15:30 Marafon – Neftçi İK (4:0) 8:0
Hakimlər: Kənan Məlikov, Ceyhun Hüseynov, Anar Fərəcov
Qollar: Vitali Borisov, 03:08, 06:58, Tofiq Mikayılov, 06:25, Sərxan Məstiyev, 16:59, 26:03, 37:08, İlkin Hacıyev, 33:55, Elşən İbrahimxəlilov, 38:08
Sarı vərəqələr: Majid Khazaei, 06:41 // Rüfət Balakişiyev, 04:21
Saat 17:30 Bakı TFK – Yasamal İSK (4:1) 9:4
Hakimlər: Nail Nağıyev, Elmir Quluzadə, Əli Cəbrayılov
Qollar: Vüsal Buludov, 04:53, 27:16, İlham Allahverdiyev, 10:05, 29:20, 30:01, Məhəmməd Bədəlbəyli, 16:02, 16:58, 33:44, 38:19 // Kamal Həsənpur, 19:38, 25:15, Davud Bagheri, 24:14, Pərviz Əliyev, 31:09
Sarı vərəqələr: Emin Abbasov, 15:13 // Pərviz Əliyev, 15:29
Saat 19:30 Xızı Futzal – Record club (0:0) 1:1
Hakimlər: Mehman Mahmudov, Mahir Məmmədov, Rahin Heybətov
Qollar: Elnur Soltanlı, 35:25 // Matin Gahramani, 22:53
Sarı vərəqələr: Şahin Əliyev, 22:51, Qərib İbrahimov, 23:11 // Matin Gahramani, 23:11, Mohammadamin Sohrabizadeh, 23:11
Qırmızı vərəqə: Meysam Rahimpor, 23:29
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |