Rusiya final mərhələsində, Belçikadan qələbə - AVRO 2020
Avro-2020-nin seçmə mərhələsində növbəti matçlar keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, 4 qrupda 9 qarşılaşma olub. O cümlədən E qrupunda Azərbaycan millisi səfərdə Macarıstanla görüşüb və 0:1 hesabı ilə uduzub. Xorvatiya isə Uelslə bərabarə qalıb - 1:1.
İ qrupunda Belçikadan sonra Rusiya da səfərdə Kiprə qalib gələrək final mərhələsinə yüksəlib.
G qrupunda isə Polşa Şimali Makedoniyaya 2:0 hesabı ilə qalib gələrək final mərhələsinə vəsiqəni təmin edib.
13 oktyabr
C qrupu
20:00. Belarus - Hollandiya - 1:2
Qollar: Veynaldum, 32 (0:1), 41 (0:2), Dragun, 54 (1:2)
22:45. Estoniya - Almaniya - 0:3
Qollar: İlkan Gündoğan, 52, Mets, 57, Verner, 71
1. |
Hollandiya |
6 |
5 |
0 |
1 |
19:7 |
15 |
2. |
Almaniya |
6 |
5 |
0 |
1 |
20:6 |
15 |
3. |
Şimali İrlandiya |
6 |
4 |
0 |
2 |
8:7 |
12 |
4. |
Belarus |
7 |
1 |
1 |
5 |
4:12 |
4 |
5. |
Estoniya |
7 |
0 |
1 |
6 |
2:21 |
1 |
E qrupu
20:00. Macarıstan - Azərbaycan - 1:0
Qollar: Korhut, 10
22:45. Uels - Xorvatiya - 1:1
Qollar: Vlaşiç, 9 (0:1), Beyl, 45 (1:1)
Form |
|
||||||
1. |
Xorvatiya |
7 |
4 |
2 |
1 |
14:6 |
14 |
2. |
Macarıstan |
7 |
4 |
0 |
3 |
8:9 |
12 |
3. |
Slovakiya |
6 |
3 |
1 |
2 |
10:8 |
10 |
4. |
Uels |
6 |
2 |
2 |
2 |
6:6 |
8 |
5. |
Azərbaycan |
6 |
0 |
1 |
5 |
5:14 |
1 |
G qrupu
22:45. Polşa - Şimali Makedoniya - 2:0
Qollar: Frankovski, 74, Milik, 80
22:45. Sloveniya - Avstriya - 0:1
Qollar: Poş, 21
1. |
Polşa |
8 |
6 |
1 |
1 |
13:2 |
19 |
2. |
Avstriya |
8 |
5 |
1 |
2 |
17:7 |
16 |
3. |
Şimali Makedoniya |
8 |
3 |
2 |
3 |
10:11 |
11 |
4. |
Sloveniya |
8 |
3 |
2 |
3 |
13:8 |
11 |
5. |
İsrail |
7 |
2 |
2 |
3 |
12:14 |
8 |
6. |
Latviya |
7 |
0 |
0 |
7 |
1:24 |
0 |
I qrupu
17:00. Qazaxıstan - Belçika - 0:2
Qollar: Batşuayi, 21, Menye, 53
20:00. Kipr - Rusiya - 0:5
Qollar: Çerişev, 9, Ozdoyev, 23, Dzyuba, 79, Qolovin, 89, Çerişev, 90
20:00. Şotlandiya - San Marino - 6:0
Qollar: Makqinn, 12, 27, 45, Şankland, 65, Findlay, 67, Armstronq, 87
1. |
Belçika |
8 |
8 |
0 |
0 |
30:1 |
24 |
2. |
Rusiya |
8 |
7 |
0 |
1 |
27:4 |
21 |
3. |
Kipr |
8 |
3 |
1 |
4 |
13:12 |
10 |
4. |
Şotlandiya |
8 |
3 |
0 |
5 |
11:17 |
9 |
5. |
Qazaxıstan |
8 |
2 |
1 |
5 |
9:13 |
7 |
6. |
San Marino |
8 |
0 |
0 |
8 |
0:43 |
0 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |