Avropa Liqasında qrup mərhələsinə start verildi
Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə start veriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, E qrupunda qərarlaşan turnirdəki təmsilçimiz "Qarabağ" səfərdə “Sportinq”lə üz-üzə gələcək.
Qrupun digər matçında "Arsenal" İngiltərədə Ukraynanın "Vorskla" klbunu qəbul edəcək.
Qeyd edək ki, Avropa Liqasının finalı 2019-cu ilin mayın 29-da Bakıda Olimpiya Stadionunda keçiriləcək.
20 senytabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, I tur
A qrup
23:00. AEK (Larnaka, Kipr) - "Sürix" (İsveçrə)
23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Bayer" (Almaniya)
B qrupu
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Rusenborq" (Norveç)
23:00. "Leyptsiq" (Almaniya) - "Zaltsburq" (Avstriya)
C qrupu
23:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Zenit" (Rusiya)
23:00. "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Bordo" (Fransa)
D qrupu
23:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə)
23:00. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Anderlext" (Belçika)
E qrupu
23:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Vorskla" (Poltava, Ukrayna)
23:00. "Sportinq" (Lissabon, Portuqaliya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)
F qrupu
23:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Milan" (İtaliya)
23:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Betis" (İspaniya)
G qrupu
20:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)
20:55. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Reyncers" (Şotlandiya)
H qrupu
20:55. "Latsio" (İtaliya) - "Apollon" (Kipr)
20:55. "Marsel" (Fransa) - "Ayntraxt" (Almaniya)
I qrupu
20:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Sarpsporq" (Norveç)
20:55. "Genk" (Belçika) - "Malmö" (İsveç)
J qrupu
20:55. "Akhisarspor" (Türkiyə)- "Krasnodar" (Rusiya)
20:55. "Sevilya" (İspaniya) - "Standard" (Lyej, Belçika)
K qrupu
20:55. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Astana" (Qazaxıstan)
20:55. "Renn" (Fransa) - "Yablonets" (Çexiya)
L qrupu
20:55. PAOK (Yunanıstan) - Çelsi" (İngiltərə)
20:55. "Videoton" (Macarıstan) - BATE (Belarus).
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |