EURO 2016: İngiltərə qalib gəldi, Ukrayna uduzdu, Almaniya xal itirdi - VİDEO
Avropa çempionatının qrup mərhələsi çərçivəsində ikinci turun daha 3 oyunu keçirilib. Sportfm.az saytının məlumatına görə, ilk olaraq Britaniya derbisi baş tutub.
"B" qrupunun mərkəzi qarşılaşmasında İngiltərə Uelslə oynayıb. Qrupdakı ilk matçında Rusiya ilə son dəqiqələrdə buraxdığı qolla bərabərə qalan Roy Hocsonun yetirmələri qonşuları ilə oyunun taleyini də son dəqiqələrdə həll edib. Ötən oyundan fərqli olaraq bu dəfə sevinən ingilislər olublar.
Günün digər matçları isə "C" qrupu çərçivəsində baş tutub Əvvəlcə Ukrayna Şimali İrlandiya ilə oynayıb. Almaniya məğlubiyyətindən sonra Şimali İrlandiyaya da yenilən "sarı-göylər" böyük ölçüdə çempionatla vidalaşıblar.
Günün son oyununda isə Almaniya Polşa ilə qolsuz bərabərliyə razılaşıb.
Avropa çempionatı
Qrup mərhələsi
II tur
16 iyun
"B" qrupu
17:00. İngiltərə - Uels 2:1
Qollar: Ceymi Vardi, 56, Daniel Starric, 90+2 - Qaret Beyl, 42
Baş hakim: Feliks Brix
Yan xətt hakimləri: Mark Borş, Stefan Lupp
Əlavə köməkçi hakimlər: Bastian Dankert, Marko Frits (hamısı Almaniya)
Dördüncü hakim: Matey Yuq (Sloveniya)
Lans. "Bollar-Deleli” stadionu
İngiltərə: 1. Co Hart, 2. Kayl Ualker, 3. Denni Rouz, 5. Qari Keyhill, 6. Kris Smollinq, 7. Rahim Sterlinq, 8. Adam Lallana, 9. Harri Keyn, 10. Ueyn Runi (k), 17. Erik Dayer, 20. Dele Alli
Ehtiyat oyunçular: 4. Ceyms Milner, 11. Ceymi Vardi, 12. Nataniel Klayn, 13. Freyzer Forster, 14. Cordan Henderson, 15. Daniel Starric, 16. Cons Stouns, 18. Cek Uilşir, 19. Ross Barkli, 21. Rayan Bertran, 22. Markus Reşford, 23. Tom Hiton
Baş məşqçi: Roy Hocson
Uels: 1. Ueyn Hennessi, 2. Krin Qanter, 3. Neyl Teylor, 4. Ben Deyvis, 5. Ceyms Çester, 6. Eşli Uilyams (k), 7. Co Allen, 9. Hal Robson-Kanu, 10. Aron Remsi, 11. Qaret Beyl, 16. Co Ledli
Ehtiyat oyunçular: 8. Endi Kinq, 12. Oveyn Fon Uilyams, 13. Corc Uilyams, 14. Devid Eduards, 15. Cazz Riçards, 17. Devid Kotterill, 18. Sem Vouks, 19. Ceyms Kollins, 20. Conatan Uilyams, 21. Denni Uard, 22. Devid Vuqan, 23. Saymon Çerç
Baş məşqçi: Kris Koulman
"C" qrupu
20:00. Ukrayna – Şimali İrlandiya 0:2
Qollar: Makoli, 49, Makgin, 90+6
Ukrayna: 12. Andrey Pyatov, 3. Yevgeni Xaçeridi, 6. Taras Stepanenko, 7. Andrey Yarmolenko, 11. Yevgeni Seleznyov, 9. Viktor Kovalenko, 10. Yevgeni Konoplyanka, 13. Vyaçeslav Şevçuk (k), 16. Serxi Sidarçuk, 17. Artyom Fedetski, 20. Yaroslav Rakitski
Ehtiyat oyunçular: 1. Denis Boyko, 23. Mikita Şevçenko, 2. Boqdan Butko, 4. Anatoli Timoşuk, 5. Aleksandr Kuçek, 14. Ruslan Rotan, 15. Pilip Budikivski, 18. Serxi Rıbalka, 19. Denis Qarmaş, 22. Aleksandr Karavayev, 8. Roman Zozulya, 21. Oleksandr Zinçenko
Şimali İrlandiya: 1. Mixail Makqovern, 4. Qaret Makauli, 5. Coni Evans, 8. Stiven Deyvis, 11. Konor Vaşinqton, 13. Korri Evans, 14. Stüart Dallas, 16. Oliver Norvud, 18. Aaron Hyuz, 19. Ceymi Vard, 20. Kreyq Koçart
Ehtiyat oyunçular: 12. Roy Kerol (q), 23. Alan Mannus (q), 2. Konor Maklaflin, 3. Şeyn Ferqüsson, 6. Kris Beyrd, 7. Neyl Makgin, 9. Vill Qrik, 10. Kayl Lafferti, 15. Luk Makkoluq, 17. Peddi Makneyr, 21. Coş Makgeniş, 22. Lii Hodson
Baş hakim: Pavel Kraloveç
Yan xətt hakimləri: Roman Slişko, Tomaş Mokruş
Əlavə köməkçi hakimlər: Petr Ardeleanu, Miçal Patak (hamısı Çexiya)
Dördüncü hakim: Tasos Sidiropulos (Yunanıstan)
Lion. Şəhər stadionu
23:00. Almaniya – Polşa 0:0
Almaniya: 1. Manuel Noyer, 3. Conas Hektor, 4. Benedikt Hövedes, 5. Mats Hummels, 6. Sami Xedira, 8. Məsut Özil, 11. Yulian Draksler, 13. Tomas Müller, 17. Jerom Boatenq, 18. Toni Kroos, 19. Mario Götze
Ehtiyat oyunçular: 12. Bernd Leno, 22. Mark Andre Ter-Ştegen, 2. Şkodran Mustafi, 7. Bastian Şvaynştayger, 9. Andre Şürrle, 10. Lukas Podolski, 14. Emre Can, 15. Yulian Vaygl, 16. Conatan Tah, 20. Leroy Sane, 21. Coşua Kimmix, 23. Mario Qomez
Polşa: 22. Lukaş Fabianski (q), 2. Mixal Pazdan, 3. Artur Yedrezçik, 5. Kristof Maçinski, 7. Arkadius Milik, 9. Robert Levandovski (k), 10. Qreqor Krixkovyak, 11. Kamil Qrosiçki, 15. Kamil Qilik, 16. Yakub Blaşikovski, 20. Lukaş Pişçek,
Ehtiyat oyunçular: 1. Voyslav Şesni, 12. Artur Boruç (q), 4. Tyaqo Çionek, 6. Tomaş Yodloviek, 8. Karol Linetti, 13. Marius Stepinski, 14. Yakub Vavrinyak, 17. Slovamir Pejko, 18. Barton Salamon, 19. Pyotr Zelinski, 21. Barotz Kapustka, 23. Flip Starjinski
Baş hakim: Byorn Kuypers
Yan xətt hakimləri: Sander van Rokel, Ervin Zeinstra
Əlavə köməkçi hakimlər: Pol van Bokel, Riçard Lisveld (hamısı Hollandiya)
Dördüncü hakim: Daniele Orsato (İtaliya)
Paris. "Sen-Deni” stadionu
Biz İzləyin
REKLAM
Paylaşın
DİGƏR XƏBƏRLƏR
Xəbər lenti
Oruc tutdu, millisindən qovuldu 28.03.2024, 22:31
AMADA-nın əməkdaşı WADA-nın vebinarında iştirak etdi 28.03.2024, 21:54
Boksçularımız Bakıdakı beynəlxalq turniri 21 medalla başa vurdu 28.03.2024, 21:50
“Sabah” – “Zirə” oyununun biletləri satışda 28.03.2024, 20:30
Yığmamızın üzvü İndoneziya klubunda 28.03.2024, 19:19
İlk gündə 3 oyun - I Liqa 28.03.2024, 18:30
“Sabah” – “Zirə” matçının təyinatları bilindi - Misli Premyer Liqası 28.03.2024, 18:24
Alveşin ölkədən çıxışı qadağan edildi 28.03.2024, 17:01
Xviça ilə yeni müqavilə imzalanır 28.03.2024, 16:58
Misli Premyer Liqası
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |