"Fənərbaxça"dan böyükhesablı qələbə, "Şkupi" səfərdə uduzdu - Avropa Liqası
UEFA Avropa Liqasında 2022/2023 mövsümünə start verilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, turnir III təsnifat mərhələsininin ilk oyunları ilə başlayıb. Bu raundda 14 komandanın iştirakı ilə 7 görüş baş tutub.
UEFA Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
4 avqust
20:00. AEK (Larnaka, Kipr) - "Partizan" (Serbiya) - 2:1
Qollar: Anhel Qarsiya, 34. Xrvoe Miliçeviç, 70 - Kvensi Meniq, 18
21:00. "Malmö" (İsveç) - "Düdelanj" (Lüksemburq) - 3:0
Qollar: İsaak Telin, 51. Ula Toyvonen, 81. Belko Birmançeviç, 85
Qırmızı vərəqə: Şarl Morren, 31 ("Düdelanj")
21:00. "Fənərbaxça" (Türkiyə) - "Slovaçko" (Çexiya) - 3:0
Qollar: Emre Mor, 17. Linkoln Enrike, 45+2; 81
Qırmızı vərəqə: Stanislav Hofman, 48 ("Slovaçko")
22:15. "Maribor" (Sloveniya) - HİK (Helsinki, Finlandiya) - 0:2
Qollar: Devid Braun, 47. Boyan Raduloviç, 64
22:45. "Linfild" (Şimali İrlandiya) - "Sürix" (İsveçrə) - 0:2
Qollar: Tosin Ayequn, 8. Vilfred Qnonto, 64
23:00. "Şemrok Rovers" (İrlandiya) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya) - 3:1
Qollar: Qrehem Burk, 13 (penalti). Dilan Uotts, 29. Qari Onill, 90+7 - Keven, 77
Qırmızı vərəqə: Valid Həmidi, 84 ("Şkupi")
23:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - 1:1
Qollar: Yusuf El-Arabi, 87 - Andre Qrin, 63
Qeyd edək ki, bu mərhələnin cavab görüşləri avqustun 11-də keçiriləcək.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |