Xorvatiya və Almaniya AVRO-2020-də
Avro-2020-nin seçmə mərhələsində 9-cu tura yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, turun son oyun günündə 4 qrupda 10 matç keçirilib. Yığmamız Bakıda Uelsə 0:2 hesabı ilə uduzub. E qrupunun digər oyununda Xorvatiya Slovakiyanı qəbul edib. Rəqibinə 3:1 qalib gələn meydan sahibləri Avropa çempionatının final mərhələsinə vəsiqəni təmin edib.
Bundan başqa, Almaniya, Hollandiya və Avstriya da Avro-2020-yə qatılmaq hüququ qazanıb.
16 noyabr
C qrupu
23:45. Almaniya - Belarus - 4:0
Qol: Ginter, 41. Qoretska, 49. Kroos, 55, 83.
23:45. Şimali İrlandiya - Hollandiya - 0:0
1. |
Almaniya |
7 |
6 |
0 |
1 |
24:6 |
18 |
2. |
Hollandiya |
7 |
5 |
1 |
1 |
19:7 |
16 |
3. |
Şimali İrlandiya |
7 |
4 |
1 |
2 |
8:7 |
13 |
4. |
Belarus |
8 |
1 |
1 |
6 |
4:16 |
4 |
5. |
Estoniya |
7 |
0 |
1 |
6 |
2:21 |
1 |
E qrupu
21:00. Azərbaycan - Uels - 0:2
Qol: Mur, 10. H.Uilson, 34
23:45. Xorvatiya - Slovakiya - 3:1
Qol: Bojenik, 32 (0:1), Vlaşiç, 56 (1:1), Pektoviç, 60 (2:1), Perişiç, 74 (3:1)
1. |
Xorvatiya |
8 |
5 |
2 |
1 |
17:7 |
17 |
2. |
Macarıstan |
7 |
4 |
0 |
3 |
8:9 |
12 |
3. |
Uels |
7 |
3 |
2 |
2 |
8:6 |
11 |
4. |
Slovakiya |
7 |
3 |
1 |
3 |
11:11 |
10 |
5. |
Azərbaycan |
7 |
0 |
1 |
6 |
5:16 |
1 |
G qrupu
21:00. Sloveniya - Latviya - 1:0
Qol: Tarasov, 53-avtoqol
23:45. Avstriya - Şimali Makedoniya - 2:1
Qollar: Alaba, 7 (1:0). Layner, 48 (2:0), Stoyanovski, 90+3 (2:1)
23:45. İsrail - Polşa - 1:2
Qollar: Krixovyak, 4 (0:1), Piontek, 54 (0:2), Dabbur, 88 (1:2)
1. |
Polşa |
9 |
7 |
1 |
1 |
15:3 |
22 |
2. |
Avstriya |
9 |
6 |
1 |
2 |
19:8 |
19 |
3. |
Sloveniya |
9 |
4 |
2 |
3 |
14:8 |
14 |
4. |
Şimali Makedoniya |
9 |
3 |
2 |
4 |
11:13 |
11 |
5. |
İsrail |
9 |
3 |
2 |
4 |
16:17 |
11 |
6. |
Latviya |
9 |
0 |
0 |
9 |
2:28 |
0 |
I qrupu
18:00. Kipr - Şotlandiya - 1:2
Qol: Kristie, 12 (0:1), Efrem, 47 (1:1), Makqinn, 53 (1:2)
21:00. Rusiya - Belçika - 1:4
Qol: T.Hazard, 19 (0:1). E.Hazard, 33 (0:2), 40 (0:3), Lukaku, 72 (0:4), Cikiya, 79 (1:4)
21:00. San Marino - Qazaxıstan - 1:3
Qol: Zaynutdinov, 6 (0:1), Suyumbayev, 22 (0:2), Şçetkin, 26 (0:3), Bernardi, 77 (1:3)
1. |
Belçika |
9 |
9 |
0 |
0 |
34:2 |
27 |
2. |
Rusiya |
9 |
7 |
0 |
2 |
28:8 |
21 |
3. |
Şotlandiya |
9 |
4 |
0 |
5 |
13:18 |
12 |
4. |
Kipr |
9 |
3 |
1 |
5 |
14:14 |
10 |
5. |
Qazaxıstan |
9 |
3 |
1 |
5 |
12:14 |
10 |
6. |
San Marino |
9 |
0 |
0 |
9 |
1:46 |
0 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |