"Qarabağ" yunanlarla qarşılaşa bilər
UEFA Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsinin detallarını açıqlayıb. İyulun 15-də həmin mərhələnin püşkü atılacaq. Sportfm.az xəbər verir ki, II təsnifat mərhələsində "Düdelanj"la (Lüksemburq) qarşılaşacaq "Qarabağ" növbəti raundun səpələnməmişlər sırasındadı. "Köhlən atlar" "Düdelanj"ı keçəcəyi təqdirdə, "Olimpiakos", "Viktoriya" Plzen və 8 cütün qalibiylə qarşılaşa bilər. Püşkatma mərasimi iyulun 15-də, saat 14:00-da başlayacaq.
Öz ölkəsində çempion olan klublar, səpələnmişlər
"Olimpiakos" (Yunanıstan")
"Viktoriya" Plzen (Çexiya)
"Zalsburq" (Avstriya) - "Liepaya" (Latviya) cütünün qalibi
"Seltik" (Şotlandiya) - "Linkoln" (Cəbəllütariq) cütünün qalibi
APOEL (Kipr) - TNS (Uels) cütünün qalibi
BATE Borisov (Belarus) - SJK (Finlandiya) cütünün qalibi
"Legiya" Varşava (Polşa) - "Jrinski" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
"Dinamo" Zaqreb (Xorvatiya) - "Vardar" (Makedoniya) cütünün qalibi
"Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Mladost" (Monteneqro) cütünün qalibi
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Kruzaders" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Düdelanj" (Lüksemburq) cütünün qalibi
"Rusenborq" - "Nörçepinq" (Norveç) cütünün qalibi
"Astana" (Qazaxıstan) - "Jalqris" (Litva) cütünün qalibi
"Astra" (Rumıniya)
"Şeriff" (Moldova) - "Hapoel" (Be Şeva, İsrail) cütünün qalibi
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Valetta" (Malta) cütünün qalibi
"Dinamo" Tbilisi (Gürcüstan) - "Alaşkert (Ermənistan) cütünün qalibi
"Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Dandalk" (İrlandiya) cütünün qalibi
"Trençin" - "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) cütünün qalibi
"Ferensvaroş" (Macarıstan) - "Partizani" (Albaniya)
Öz ölkəsində çempion olmayan klublar, səpələnmişlər
"Şaxtyor" (Ukrayna)
"Ayaks" (Hollandiya)
"Anderlext" (Belçika)
"Fənərbaxça" (Türkiyə)
"Sparta" (Çexiya)
Səpələnməmişlər
PAOK (Yunanıstan)
"Styaua" Buxarest (Rumıniya)
"Monako" (Fransa)
"Yanq Boyz" (İsveçrə)
"Rostov" (Rusiya)
Biz İzləyin
REKLAM
Paylaşın
DİGƏR XƏBƏRLƏR
Xəbər lenti
Avropa çempionatının favoritləri - SİYAHI 29.03.2024, 13:02
FİFA “Qarabağ”ın oyunçusunun qolunu paylaşdı 29.03.2024, 12:57
İntizam Komitəsinin qərarı ləğv olundu - "Lion" şikayəti təmin olundu 29.03.2024, 12:29
Günün canlı yayımlanacaq qarşılaşmaları - TV AFİŞA 29.03.2024, 12:14
“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan” matçının hakimləri açıqlandı - Misli Premyer Liqası 29.03.2024, 11:47
"Qəbələ" "Neftçi" ilə oyuna itkilərlə çıxacaq 29.03.2024, 10:37
Xviçaya yeni müqavilə təklif edirlər 29.03.2024, 09:57
Lunyov Bakıda hər ay nə qədər pul xərcləyir? 29.03.2024, 09:47
Oruc tutdu, millisindən qovuldu 28.03.2024, 22:31
Misli Premyer Liqası
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |