"Arsenal" səfərdə, "Milan" evdə sevindi - Avropa Liqasında gecənin nəticələri
Avropa Liqasının qrup mərhələsində II turun oyunları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, turnirin favoritlərindən hesab edilən London "Arsenal"ı səfərdə qələbə qazanıb.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
II tur, 28 sentyabr
H qrupu
"Köln" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 0:1
Qol: Boakye, 30
BATE (Belarus) - "Arsenal" (İngiltərə) - 2:4
Qollar: İvaniç, 28; Qordeyçuk, 67 - Uolkott, 9, 22; Holdinq, 26; Jiru, 49
İ qrupu
"Zalsburq" (Avstriya) - "Marsel" (Fransa) - 1:0
Qol: Dabbur, 73
"Konyaspor" (Türkiyə) - "Gimaraynş" (Portuqaliya) - 2:1
Qollar: Araz, 24; Miloşeviç, 48 - Hurtado, 74
J qrupu
"Atletik" (Yunanıstan) - "Zarya" (Luqansk, Ukrayna) - 0:1
Qol: Xaratin, 26
"Ostersun" (İsveç) - "Herta" (Almaniya) - 1:0
Qol: Nuri, 22 (pen.)
K qrupu
"Latsio" (İtaliya) - "Sulte Varegem" (Belçika) - 2:0
Qollar: Kaysedo, 18; İmmobile, 90
"Nitsa" (Fransa) - "Vitess" (Hollandiya) - 3:0
Qollar: Plea, 16, 81; Sent-Maksimin, 45
L qrupu
"Rusenborq" (Norveç) - "Vardar" (Makedoniya) - 3:1
Qollar: Bendtner, 25 (pen.); Konradsen, 56; Hedenstad, 68 - Felipe, 90+1
"Zenit" (Rusiya) - "Real Sosyedad" (İspaniya) - 3:1
Qollar: Riqoni, 5; Kokorin, 23, 60 - Lyorente, 41
A qrupu
"Astana" (Qazaxıstan) - "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - 1:1
Qollar: Tomasov, 42 - Nqadeu-Nqadjui, 18
"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Vilyarreal" (İspaniya) - 0:0
B qrupu
"Partizan" (Serbiya) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 2:3
Qollar: Ozeqoviç, 34; Tavamba, 42 - Moraes, 54, 84; Buyalski, 68
"Skenderbeu" (Albaniya) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) - 1:1
Qollar: Sove, 65 - Assale, 72
C qrupu
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Hoffenhaym" (Almaniya) - 2:1
Qollar: Dyakov, 46; Lukoki, 72 - Kaderabek, 2
"Braqa" (Portuqaliya) - "Başakşəhər" (Türkiyə) - 2:1
Qollar: Hassan, 26; Franserjio, 89 - Əmrə, 28
D qrupu
AEK (Afina Yunanıstan) - "Austriya" (Avstriya) - 2:2
Qollar: Livaya, 28, 90 - Monşeyn, 43; Tayuri, 49
"Milan" (İtaliya) - "Riyeka" (Xorvatiya) - 3:2
Qollar: Silva, 15; Musakkio, 53; Kutrone, 90+4 - Akosti, 84; Elez, 89 (pen.)
E qrupu
"Lion" (Fransa) - "Atalanta" (İtaliya) - 1:1
Qollar: Traore, 45 - Qomes, 57
"Everton" (İngiltərə) - "Apollon" (Kipr) - 2:2
Qollar: Runi, 21; Vlasiç, 66 - Adrian, 13; Yuste, 88
F qrupu
"Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) - "Zlin" (Çexiya) - 3:0
Qollar: Fernandes, 2 (pen.), 6, 17
"Şerif" (Moldova) - "Kopenhagen" (Danimarka) - 0:0
G qrupu
"Viktoriya" (Plzen, Çexiya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - 3:1
Qollar: Petrjela, 29; Kopiç, 76; Bakos, 89 - Nvakaeme, 69
"Luqano" (İsveçrə) - "Styaua" (Rumıniya) - 1:2
Qollar: Bottani, 14 - Budesku, 58; Maranyao, 64
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |