Tuluzada sensasion gecə və Belçikanın uğuru - DÇ-2018
Futbol üzrə 2018-ci il dünya çempionatının Avropa zonası üzrə seçmə qrup mərhələsi çərçivəsində VIII tura start verilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, turun ilk oyun günündə A, B və H qruplarında 9 oyun keçirilib.
2018-ci il dünya çempionatı
Seçmə qrup mərhələsi
VIII tur
3 sentyabr
A qrupu
20:00. Belarus – İsveç - 0:4
Qollar: Emil Forsbeq, 18. Xristofer Niman, 24. Markus Berq, 37. Andres Qranqvis, 84 (pen)
20:00. Hollandiya – Bolqarıstan - 3:1
Qol: Devi Proper, 7, 80. Aryen Robben, 67 - Branimir Kostadinov, 69
22:45. Fransa - Lüksemburq - 0:0
Xal durumu: Fransa - 17, İsveç - 16, Hollandiya - 13, Bolqarıstan - 12, Lüksemburq - 5, Belarus - 5.
B qrupu
20:00. Farer adaları – Andorra - 1:0
Qol: Cilli Sorensen, 37
22:45. Macarıstan – Portuqaliya - 0:1
Qol: Andre Silva, 48
22:45. Latviya – İsveçrə - 0:3
Qollar: Haris Seferoviç, 9. Rikardo Rodriges, 58-penalti ilə. Blerim Cemali, 55
Yerinə yetirilməyən penalti: Blerim Cemali, 32 (İsveçrə)
Xal durumu: İsveçrə - 24, Portuqaliya - 21, Macarıstan - 10, Farer adaları - 8, Andorra - 4, Latviya - 3.
H qrupu
20:00. Estoniya – Kipr - 1:0
Qol: Matias Keyt, 90+2
22:45. Yunanıstan – Belçika - 1:2
Qollar: Zeka, 73 - Yan Vertongen, 70. Romelu Lukaku, 75
22:45. Cəbəllütariq - Bosniya və Herseqovina - 0:4
Qollar: Edin Ceko, 35; 85. Kenan Kodro, 65. Senad Luliç, 83
Xal durumu: Belçika - 22, Bosniya və Herseqovina - 14, Yunanıstan - 13, Kipr - 10, Estoniya - 8, Cəbəllütariq - 0.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |