Ölkə çempionatına yekun vuruldu
Güləş üzrə U-20 Azərbaycan çempionatına yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, sonuncu yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 67, 72, 77, 82, 87, 97 və 130 kq-da ümumilikdə 96 güləşçi qüvvəsini sınayıb.
67 kq
Yarımfinal: Kənan Abdullazadə (Neftçi) – Təvəkgül Həziyev (Sumqayıt, “Təhsil”) 2:3
Yarımfinal: Seymur Qasımov (Qusar, “Spartak”) – Fərid Xəlilov (Sumqayıt, “Təhsil”) 3:6
Bürünc medal görüşü: Əyyub Əliyev (UGİM-2) – Kənan Abdullazadə (Neftçi) 0:9
Bürünc medal görüşü: Əli Kərimov (Mingəçevir) – Seymur Qasımov (Qusar, “Spartak”) 0:10
Final: Təvəkgül Həziyev (Sumqayıt, “Təhsil”) – Fərid Xəlilov (Sumqayıt, “Təhsil”) 2:3
72 kq
Yarımfinal: Ruslan Nurullayev (Gömrükçü) – Rəvan Nuriyev (“Təhsil”, “Spartak”) *1:1
Yarımfinal: Füzuli Abbasov (Neftçi) – Urfan Həsənli (Neftçi) 1:4
Bürünc medal görüşü: İbrahim Balayev (Pəhləvan) – Rəvan Nuriyev (“Təhsil”, “Spartak”) 0:4
Bürünc medal görüşü: Davud Əliyev (Lənkəran) – Füzuli Abbasov (Neftçi) 0:9
Final: Ruslan Nurullayev (Gömrükçü) – Urfan Həsənli (Neftçi) *3:3
77 kq
Yarımfinal: Raul Qənizadə (Pəhləvan) – Elvin Osmanlı (Mingəçevir) 2:10
Yarımfinal: Tural Bayramov (Sumqayıt, “Təhsil”) – Davud Məmmədov (Neftçi) 0:8
Bürünc medal görüşü: Cavidan İsgəndərli (Qubadlı) – Raul Qənizadə (Pəhləvan) 6:0
Bürünc medal görüşü: Tacir Atakişiyev (Şirvan) – Tural Bayramov (Sumqayıt, “Təhsil”) 9:4
Final: Elvin Osmanlı (Mingəçevir) – Davud Məmmədov (Neftçi) 0:9
82 kq
Yarımfinal: Fərid Zeynalabdinov (Məhsul) – Səid Axundzadə (Sumqayıt, “Təhsil) 1:3
Yarımfinal: İsmayıl Rzayev (Neftçi) – Namik Babayev (Masallı) 10:0
Bürünc medal görüşü: Fərid Zeynalabdinov (Məhsul) – Namik Babayev (Masallı) 8:0
Final: Səid Axundzadə (Sumqayıt, “Təhsil”) – İsmayıl Rzayev (Neftçi) 0:9
87 kq
Yarımfinal: Etibar Rzayev (MOİK) – Fərid Əhmədov (Məhsul) 2:0
Yarımfinal: Cocu Səmədov (Məhsul) – Əli Quliyev (UGİM-5) 6:7
Bürünc medal görüşü: Fərid Əhmədov (Məhsul) – Cocu Səmədov (Məhsul) 0:7 (tuş)
Final: Etibar Rzayev (MOİK) – Əli Quliyev (UGİM-5) 3:1
97 kq
Yarımfinal: İsa Hüseynov (UGİM-2) – Əlibala Nəcəfli (Təhsil) 9:1
Yarımfinal: Azay İsmayılov (MOİK) – Emil Yusifov (Şəmkir) 8:1
Bürünc medal görüşü: Emil Ağayev (Təhsil) – Əlib Nəcəfli (Təhsil) 9:2
Bürünc medal görüşü: Məhəmməd Abdullazadə (Spartak) – Emil Yusifov (Şəmkir) 5:12
Final: İsa Hüseynov (UGİM-2) – Azay İsmayılov (MOİK) 4:2
130 kq
Yarımfinal: Ayxan Mərdanov (Şəmkir) – Məzahim Mərdanov (Şəmkir) -:+ (Ayxan zədələndiyi üçün güləşməyib)
Yarımfinal: Fərid Qazıyev (Olimpsport) – Emil Əmiraslanov (Zəngilan) 4:2
Bürünc medal görüşü: Murad Bəhlulzadə (Spartak) – Ayxan Mərdanov (Şəmkir) -:+
Bürünc medal görüşü: Akif Hacıyev (“Gömrükçü”, “Təhsil”) – Emil Əmiraslanov (Zəngilan) 0:2 (tuş)
Final: Məzahim Mərdanov (Şəmkir) – Fərid Qazıyev (Olimpsport) 8:0
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |