VIII turun təyinatları - Birinci divizion
Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda VIII turun təyinatları açıqlanıb.
Sportfm.az Peşəkar Futbol Liqasına istinadən təyinatları diqqətinizə çatdırır:
I Divizion
VIII tur
18 oktyabr (çərşənbə axşamı)
“İmişli” – “Zaqatala”
Hakimlər: Əkbər Əhmədov, Asiman Əzizli, Elmin Süleymanov, Əli Əliyev
Hakim-inspektor: Zöhrab Qədiyev
Saatlı OİK stadionu, 14:30 (canlı/pfl.az)
“Şamaxı-2” – “Neftçi-2”
Hakimlər: Kamranbəy Rəhimov, Zöhrab Abbasov, Orxan İbişov, Elvin Bayramov
Hakim-inspektor: Orxan Məmmədov
Şamaxı şəhər stadionu, 14:30
“Kəpəz-2” – “Səbail-2”
Hakimlər: Emin Əliyev, Rasim Axundov, Anar Bədəlov, İslam Məmmədov
Hakim-inspektor: Vüsal Əliyev
Gəncə şəhər stadionu (ehtiyat meydança), 14:30 (canlı/pfl.az)
“Qaradağ Lökbatan” – “Sumqayıt-2”
Hakimlər: Rauf Cabarov, Namiq Hüseynov, Sevda Nuriyeva, Səbuhi Bayramov
Hakim-inspektor: Asim Xudiyev
Lökbatan OİK stadionu, 14:30
19 oktyabr (çərşənbə)
“Zirə-2” – “Mingəçevir”
Hakimlər: Cavid Cəlilov, Kərim Zeynalov, Gülnurə Əkbərzadə, Fəridə Lütfəliyeva
Hakim-inspektor: Ceyhun Haşımov
“ASK Arena”, 13:00 (canlı/pfl.az)
“Turan Tovuz-2” – MOİK
Hakimlər: Namiq Bəkirov, Elman Kərimov, Zakir Şükürzadə, Mahmud Bağırzadə
Hakim-inspektor: Ramil Diniyev
Tovuz şəhər stadionu, 14:30
“Qəbələ-2” – “Araz Naxçıvan”
Hakimlər: Rövşən Rəcəbov, Ruslan Quliyev, Teymur Teymurov, Şamil İmanzadə
Hakim-inspektor: Anar Salmanov
Qəbələ şəhər stadionu (ehtiyat meydança), 14:30 (canlı/pfl.az)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |