DÇ-2022-nin təqvimi dəqiqləşib
Bu il Qətərdə keçiriləcək futbol üzrə dünya çempionatının final mərhələsinin təqvimi dəqiqləşib.
Sportfm.az xəbər verir ki, mundialın açılış oyunu noyabrın 21-də Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da ev sahibi komanda ilə Ekvador arasında baş tutacaq. Qarşılaşma 80 000 azarkeş tutumuna malik "Al Bayt" stadionunda oynanılacaq.
I tur
21 noyabr
A qrupu
Qətər - Ekvador
Seneqal - Niderland
B qrupu
İngiltərə - İran
ABŞ - Ukrayna / Şotlandiya - Uels cütünün qalibi
22 noyabr
C qrupu
Argentina – Səudiyyə Ərəbistanı
Meksika - Polşa
D qrupu
Fransa - Peru - Avstraliya / BƏƏ cütünün qalibi
Danimarka - Tunis
23 noyabr
E qrupu
İspaniya - Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi
Almaniya - Yaponiya
F qrupu
Belçika - Kanada
Mərakeş - Xorvatiya
24 noyabr
G qrupu
Braziliya - Serbiya
İsveçrə - Kamerun
H qrupu
Portuqaliya - Qana
Uruqvay - Cənubi Koreya
II tur
25 noyabr
A qrupu
Qətər – Seneqal
Niderland - Ekvador
B qrupu
İngiltərə - ABŞ
Ukrayna/Şotlandiya - Uels cütünün qalibi - İran
26 noyabr
C qrupu
Argentina – Meksika
Polşa - Səudiyyə Ərəbistanı
26 noyabr
D qrupu
Fransa - Danimarka
Tunis - Peru - Avstraliya / BƏƏ cütünün qalibi
27 noyabr
E qrupu
İspaniya - Almaniya
Yaponiya - Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi
F qrupu
Belçika - Mərakeş
Xorvatiya - Kanada
28 noyabr
G qrupu
Braziliya - İsveçrə
Kamerun - Serbiya
H qrupu
Portuqaliya - Uruqvay
Cənubi Koreya - Qana
III tur
29 noyabr
A qrupu
Niderland - Qətər
Ekvador - Seneqal
B qrupu
Ukrayna/Şotlandiya - Uels cütünün qalibi – İngiltərə
İran - ABŞ
30 noyabr
C qrupu
Polşa – Argentina
Səudiyyə Ərəbistanı - Meksika
D qrupu
Fransa - Tunis
Peru/Avstraliya/BƏƏ - Danimarka
1 dekabr
E qrupu
Yaponiya - İspaniya
Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi - Almaniya
F qrupu
Xorvatiya - Belçika
Kanada - Mərakeş
2 dekabr
G qrupu
Kamerun - Braziliya
Serbiya - İsveçrə
H qrupu
Cənubi Koreya - Portuqaliya
Qana - Uruqvay
1/8 final
3 dekabr
A qrupunun 1-cisi - B qrupunun 2-cisi
C qrupunun 1-cisi - D qrupunun 2-cisi
4 dekabr
D qrupunun 1-cisi - C qrupunun 2-cisi
B qrupunun 1-cisi - A qrupunun 2-cisi
5 dekabr
E qrupunun 1-cisi - F qrupunun 2-cisi
G qrupunun 1-cisi - H qrupunun 2-cisi
6 dekabr
F qrupunun 1-cisi - E qrupunun 2-cisi
H qrupunun 1-cisi - G qrupunun 2-cisi
1/4 final
9 dekabr
1/8 finalın 5-ci cütünün qalibi - 1/8 finalın 6-cı cütünün qalibi
1/8 finalın 1-ci cütünün qalibi - 1/8 finalın 2-ci cütünün qalibi
10 dekabr
1/8 finalın 7-cı cütünün qalibi - 1/8 finalın 8-ci cütünün qalibi
1/8 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/8 finalın 3-cü cütünün qalibi
Yarımfinal
13 dekabr
1/4 finalın 2-ci cütünün qalibi - 1/4 finalın 1-ci cütünün qalibi
14 dekabr
1/4 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/4 finalın 3-cü cütünün qalibi
3-cü yer uğrunda oyun
17 dekabr
Yarımfinalın 1-ci cütünün məğlubu - Yarımfinalın 2-ci cütünün məğlubu
18 dekabr
Final
Yarımfinalın 1-ci cütünün qalibi - Yarımfinalın 2-ci cütünün qalibi
Biz İzləyin
REKLAM
Paylaşın
DİGƏR XƏBƏRLƏR
Xəbər lenti
Cüdoçularımız ilk gündə uğursuz çıxış etdi - Böyük Dəbilqə 29.03.2024, 13:46
Rusiyalı Olimpiya çempionu dələduzluqda ittiham olunur 29.03.2024, 13:28
Avropa çempionatının favoritləri - SİYAHI 29.03.2024, 13:02
FİFA “Qarabağ”ın oyunçusunun qolunu paylaşdı 29.03.2024, 12:57
İntizam Komitəsinin qərarı ləğv olundu - "Lion" şikayəti təmin olundu 29.03.2024, 12:29
Günün canlı yayımlanacaq qarşılaşmaları - TV AFİŞA 29.03.2024, 12:14
“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan” matçının hakimləri açıqlandı - Misli Premyer Liqası 29.03.2024, 11:47
"Qəbələ" "Neftçi" ilə oyuna itkilərlə çıxacaq 29.03.2024, 10:37
Xviçaya yeni müqavilə təklif edirlər 29.03.2024, 09:57
Misli Premyer Liqası
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |