Azərbaycan yığmasının rəqibləri məlum olacaq - Püşkatma
Bu gün UEFA Millətlər Liqasında 2022/23 mövsümünün püşkatma mərasimi keçiriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərindəki tədbir Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da başlayacaq.
Mərasimdə Avropanın 55 yığması 4 liqanın 14 qrupuna bölünəcək. C liqasında mübarizə aparacaq Azərbaycan millisinin də rəqibləri bəlli olacaq. Azərbaycan yığması 3-cü səbətdə yer alacaq.
Qrup oyunları 2022-ci il iyunun 1-14-də və sentyabrın 22-27-də, pley-off 2023-cü ilin martın 21-23 və 24-26-da, yarımfinal iyunun 14-15-də, üçüncülük matçı və final iyunun 18-də keçiriləcək.
UEFA Millətlər Liqası, qrup mərhələsi
A liqası
1-ci səbət
Fransa
İspaniya
İtaliya
Belçika
2-ci səbət
Portuqaliya
Niderland
Danimarka
Almaniya
3-cü səbət
İngiltərə
Polşa
İsveçrə
Xorvatiya
4-cü səbət
Uels
Avstriya
Çexiya
Macarıstan
B liqası
1-ci səbət
Ukrayna
İsveç
Bosniya və Herseqovina
İslandiya
2-ci səbət
Finlandiya
Norveç
Şotlandiya
Rusiya
3-cü səbət
İsrail
Rumıniya
Serbiya
İrlandiya
4-cü səbət
Sloveniya
Monteneqro
Albaniya
Ermənistan
C liqası
1-ci səbət
Türkiyə
Slovakiya
Bolqarıstan
Şimali İrlandiya
2-ci səbət
Yunanıstan
Belarus
Lüksemburq
Şimali Makedoniya
3-cü səbət
Litva
Gürcüstan
Azərbaycan
Kosovo
4-cü səbət
Qazaxıstan/Moldova
Kipr/Estoniya
Cəbəllütariq
Farer adaları
D liqası
1-ci səbət
Qazaxıstan/Moldova
Kipr/Estoniya
Lixtenşteyn
Malta
2-ci səbət
Latviya
San-Marino
Andorra
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |