1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları keçiriləcək - Konfrans Liqası
Bu gün Avropa Konfrans Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulacaq.
Sportfm.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə üç görüş baş tutub.
Azərbaycanı Konfrans Liqasında “Qarabağ”, “Sumqayıt” və “Keşlə” təmsil edəcək. Premyer Liqa klubları mübarizəyə 2-ci təsnifat mərhələsindən qoşulacaq.
Avropa Konfrans Liqası, 1-ci təsnifat mərhələsi
6 iyul
Mosta (Malta) – Spartak (Trnava, Slovakiya) 3:2
Santa-Koloma (Andorra) – Mons Kalpe (Cəbəllütariq) 1:1
Laçi (Albaniya) – Podqoritsa (Monteneqro) 1:0
8 iyul
18:00 Sileks (Şimali Makedoniya) – Petrokub (Moldova)
18:00 Noa (Ermənistan) – KuPS (Finlandiya)
18:00 Liepaya (Latviya) – Struqa (Şimali Makedoniya)
19:30 İnter (Finlandiya) – Puşkaş-Akademiya (Macarıstan)
20:00 San-Xulia (Andorra) – Qzira Yunayted (Malta)
20:00 RFŞ (Latviya) – Klaksvik (Farer adaları)
20:00 Suduva (Litva) – Valmiera (Latviya)
20:00 Honka (Finlandiya) – Runavik (Farer adaları)
20:30 Levadia (Estoniya) – Sent-Cozefs (Cəbəllütariq)
20:45 Jilina (Slovakiya) – Dila (Gürcüstan)
20:45 Dandalk (İrlandiya) – Nyutaun (Uels)
21:00 Milsami (Moldova) – Saraevo (Bosniya və Herseqovina)
21:00 Rasin Yunion Letseburq (Lüksemburq) – Breydablik (İslandiya)
21:45 Qlentoran (Şimali İrlandiya) – TNS (Uels)
22:00 Bala Taun (Uels) – Larn (Şimali İrlandiya)
22:00 Birkirkara (Malta) – La-Fiorita (San Marino)
22:00 Domjale (Sloveniya) – Svift (Lüksemburq)
22:00 Drita (Kosovo) – Deçiç (Monteneqro)
22:00 Hafnarfyordyor (İslandiya) – Slayqo Rovers (İrlandiya)
22:00 Avropa (Cəbəllütariq) – Kauno Jalqiris (Litva)
22:00 Fehervar (Macarıstan) – Ararat (Ermənistan)
22:00 Payde (Estoniya) – Şlensk (Polşa)
22:00 Partizani (Albaniya) – Sfıntul George (Moldova)
22:00 Şkupi (Şimali Makedoniya) – Lapi (Kosovo)
22:30 Sutyeska (Monteneqro) – Qaqra (Gürcüstan)
22:30 Velej (Bosniya və Herseqovina) – Kolreyn (Şimali İrlandiya)
22:45 Maribor (Sloveniya) – Urartu (Ermənistan)
22:45 Tre Penne (San Marino) – Dinamo (Batumi, Gürcüstan)
23:00 Şiroki Brieq (Bosniya və Herseqovina) – Vlazniya (Albaniya)
23:45 Styarnan (İslandiya) – Bohemian (İrlandiya)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |