1-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulur - Avropa Liqası
Futbol üzrə Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsi həyəcanı davam edir.
Sportfm.az xəbər verir ki, ikinci oyun gününün yeganə matçı Lüksemburqda baş tutub. Yerli “Proqress” Monteneqro təmsilçisi “Zeta” ilə qarşılaşıb. Lüksemburqlular bu qarşılaşmadakı qələbə ilə 2-ci təsnifat mərhələsinə yüksəlib.
Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi
26 avqust
Proqress (Lüksemburq) – Zeta (Monteneqro) – 3:0
Qol: Tekiela, 11; 55. Til, 90.
27 avqust
18:00. Kayrat (Qazaxıstan) – Noa (Ermənistan)
18:00. Ordabası (Qazaxıstan) – Botoşani (Rumıniya)
18:00. Ventspils (Latviya) – Dinamo-Avto (Moldova)
18:30. Borats (Bosniya və Herseqovina) – Sutyeska (Monteneqro)
18:30. Teuta (Şimali Makedoniya) – Beytar (İsrail)
18:30. Nomme Kalyu (Estoniya) – Mura (Sloveniya)
19:00. Dinamo (Minsk, Belarus) – Pyast (Polşa)
19:30. Linkoln (Cəbəllütariq) – Union (Lüksemburq)
20:00. Sumqayıt (Azərbaycan) – Şkendiya (Şimali Makedoniya)
20:00. Alaşkert (Ermənistan) – Renova (Şimali Makedoniya)
20:00. Apollon (Kipr) – Saburtalo (Gürcüstan)
20:00. Budye Qlimt (Norveç) – Jalgiris (Litva)
20:00. Neftçi (Azərbaycan) – Şkupi (Şimali Makedoniya)
20:30. Fehervar (Macarıstan) – Bohemians (İrlandiya)
20:30. Olimpiya (Sloveniya) – Vikinqur (İslandiya)
21:00. Lokomotiv (Tbilisi, Gürcüstan) – Universitatya (Rumıniya)
21:00. MOİK (Bolqarıstan) – Sirens (Malta)
21:00. Makkabi (Hayfa, İsrail) – Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina)
21:00. Keşlə (Azərbaycan) – Laçi (Albaniya)
21:00. Vaduts (Lixtenşteyn) – Hibernians (Malta)
21:00. Orxus (Danimarka) – Honka (Finlandiya)
21:00. Malmö (İsveç) – Krakoviya (Polşa)
21:00. Hammarbü (İsveç) – Puşkaş Akademi (Macarıstan)
21:00. Rusenborq (Norveç) – Breydablik (İslandiya)
21:00. Jalgiris (Vilnüs, Litva) – Payde (Estoniya)
21:00. Gilyani (Kosovo) – APOEL (Kipr)
21:15. Hafnarfyordur (İslandiya) – Dunayska (Slovakiya)
21:30. TNS (Uels) – Jilina (Slovakiya)
21:30. Şaxtyor (Belarus) – Sfantul (Moldova)
21:45. Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Dinamo (Batumi, Gürcüstan)
22:00. İskra (Monteneqro) – Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan)
22:00. Petrokub (Moldova) – Topola (Serbiya)
22:00. Kukesi (Albaniya) – Slaviya (Bolqarıstan)
22:00. Valletta (Malta) – Bala Taun (Uels)
22:00. Zrinski (Bosniya və Herseqovina) – Differdanj (Lüksemburq)
22:00. B-36 (Farer adaları) – Levadiya (Estoniya)
22:15. Servett (İsveçrə) – Rujomberok (Slovakiya)
22:30. Styaua (Rumıniya) – Şirak (Ermənistan)
22:45. Motervell (Şotlandiya) – Qlentoran (Şimali İrlandiya)
22:45. Aberdin (Şotlandiya) – Runavik (Farer adaları)
22:45. Maribor (Sloveniya) – Kolreyn (Şimali İrlandiya)
23:00. Lex (Polşa) – Valmiera (Latviya)
23:00. Partizan (Serbiya) – RFS (Latviya)
23:00. Şemrok Rovers (İrlandiya) – İlves (Finlandiya)
23:00. Honved (Macarıstan) – İnter (Finlandiya)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |