"Başakşehir" "Mançester Yunayted"i, "Barselona" "Dinamo"nu qəbul edir - Çempionlar Liqası
Bu gün UEFA Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində III turun digər oyunları keçiriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə 4 qrupda 8 qarşılaşma gerçəkləşəcək.
Azərbaycanın U-21 millisinin üzvü Emre Kaplanın çıxış etdiyi Türkiyənin "Başakşehir" klubu İstanbulda İngiltərənin "Mançester Yunayted" komandasını qəbul edəcək. H qrupunun digər matçında turnirin son finalçısı Fransa PSJ-si Almaniyada “Leyptsiq”in qonağı olacaq.
G qrupunun II turunda İtaliyada İspaniya "Barselona"sına 0:2 hesabı ilə uduzan "Yuventus" Macarıstanda “Ferenstvaroş”la üz-üzə gələcək. Kataloniya təmsilçisi isə evdə Ukraynanın "Dinamo" (Kiyev) komandasını sınağa çəkəcək.
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsi
III tur
4 noyabr
E qrupu
00:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya)
00:00. “Çelsi” (İngiltərə) – “Renn” (Fransa)
Xal durumu: “Çelsi” - 4, “Sevilya” - 4, “Krasnodar” - 1, “Renn” - 1
F qrupu
21:55. “Zenit” (Rusiya) – “Latsio” (İtaliya)
00:00. “Brügge” (Belçika) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya)
Xal durumu: “Latsio” - 4, “Brügge” - 4, “Borussiya” - 3, “Zenit” - 0
G qrupu
00:00. “Barselona” (İspaniya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna)
00:00. “Ferenstvaroş” (Macarıstan) – “Yuventus” (İtaliya)
Xal durumu: “Barselona” - 6, “Yuventus” - 3, “Dinamo” - 1, "Ferentsvaroş" - 1
H qrupu
21:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Mançester Yunayted” (İngilıtərə)
00:00. “Leyptsiq” (Almaniya) – PSJ (Fransa)
Xal durumu: “Mançester Yunayted” - 6, PSJ - 3, “Leyptsiq” - 3, “Başakşehir” - 0.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |