Bu gün 43 oyun keçiriləcək - Avropa Liqası
Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin daha 43 oyunu keçiriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, Azərbaycan təmsilçisi "Neftçi" Bakıda "Qalatasaray"ı qəbul edəcək.
17 sentyabr
Avropa Liqası
II təsnifat mərhələsi
16:00. “Kaysar” (Qazaxıstan) - APOEL (Kipr)
16:15. “Ventspils” (Latviya) - “Rusenborq” (Norveç)
17:30. “Renova” (Şimali Makedoniya) - “Hayduk” (Xorvatiya)
18:00. “Ararat-Armeniya” (Ermənistan) - “Fola” (Lüksemburq)
18:00. “Astana” (Qazaxıstan) - “Buduçnost” (Monteneqro)
18:00. “Teuta” (Albaniya) - “Qranada” (İspaniya)
19:00. “Linkoln” (Cəbəllütariq) - “Reyncers” (Şotlandiya)
19:30. “Kuopio” (Finlandiya) - “Slovan” (Slovakiya)
19:45. “Botoşani” (Rumıniya) - “Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
20:00. “Bodo Qlimt” (Norveç) - “Jalgiris” (Vilnüs, Litva)
20:00. “Höteborq” (İsveç) - “Kopenhagen” (Danimarka)
20:00. “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) - “Tottenhem” (İngiltərə)
20:00. “Neftçi” (Azərbaycan) - “Qalatasaray” (Türkiyə)
20:00. “Riterlay” (Litva) - “Slovan” (Çexiya)
20:30. “Olimpiya” (Sloveniya) - “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)
20:30. “Flora” (Estoniya) - “Reykyavik” (İslandiya)
21:00. “Hibernians” (Malta) - “Fehervar” (Macarıstan)
21:00. “Laçi” (Albaniya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)
21:00. “Lokomotivi” (Gürcüstan) - “Dinamo” (M, Rusiya)
21:00. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Kayrat” (Qazaxıstan)
21:00. “Sfantul” (Moldova) - “Partizan” (Serbiya)
21:00. MOİK (Bolqarıstan) - BATE (Belarus)
21:00. OFİ (Yunanıstan) - “Apollon” (Kipr)
21:00. “Konnah” (Uels) - “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)
21:00. “Riqa” (Latviya) - “Tre Fiori” (San-Marino)
21:00. “Yurqorden” (İsveç) - “Europa” (Cəbəllütariq)
21:30. “İnter” (Andorra) – “Dandalk” (İrlandiya)
22:00. “Aris” (Yunanıstan) - “Kolos” (Ukrayna)
22:00. “Borats” (Bosniya və Herseqovina) - “Rio Ave” (Portuqaliya)
22:00. “Kukesi” (Albaniya) - “Volfsburq” (Almaniya)
22:00. “Pyast” (Polşa) - “Hartberq” (Avstriya)
22:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Milan” (İtaliya)
22:00. “Standard” (Belçika) - “Bala Taun” (Uels)
22:00. “Sileks” (Şimali Makedoniya) – “Drita” (Kosovo)
22:15. "Mura" (Sloveniya) - “Orxus” (Danimarka)
22:30. “Kolreyn” (Şimali İrlandiya) - “Motervell” (Şotlandiya)
22:30. “Vikinq” (Norveç) - “Aberdin” (Şotlandiya)
22:45. “Dunayska” (Slovakiya) - “Yablonets” (Çexiya)
22:45. “Osiyek” (Xorvatiya) - “Bazel” (İsveçrə)
22:45. “Servett” (İsveçrə) - “Reyms” (Fransa)
22:45. “Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Floriana” (Malta)
23:00. “Topola” (Serbiya) - “Styaua” (Rumıniya)
23:05. “Honved” (Macarıstan) - “Malmö” (İsveç)
Qeyd edək ki, Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin ilk 3 oyunundan sonra Hollandiyanın "Villem II", Polşanın "Lex" və Farer adalarının "B36 Torshavn" komandaları növbəti mərhələyə yüksəlib.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |