Güləş yarışlarının proqramı açıqlandı - Tokio-2020-də
Tokio-2020 Yay Olimpiya Oyunları üçün güləş yarışlarının qrafiki təsdiqlənib.
Sportfm.az xəbər verir ki, pəhləvanlar olimpiadanın son həftəsində, daha dəqiqi, 1 - 7 avqust 2021-ci ildə "Maxauri Messe" Sarayında mübarizə aparacaqlar.
Qadın güləşçilər (WW) 7 gün ərzində döşək üzərinə çıxacaqlar. Yunan-Roma güləşçiləri (GR) 1 - 4 avqustda, sərbəst güləşçilər (FS) isə 4 - 7 avqustda qüvvələrini sınayacaqlar.
Tokio olimpiadasında güləş proqramı:
1 avqust 2021-ci il
11:00 - 12:20 – 1/8 finallar (GR: 60kg, 130kg | WW: 76kg)
12:20 - 13:00 – 1|4 finallar (GR: 60kg, 130kg | WW: 76kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (GR: 60kg, 130kg | WW: 76kg)
2 avqust
11:00 - 11:30 – Təsəlliverici görüşlər (GR: 60kg, 130kg | WW: 76kg)
11:30 - 12:50 – 1/8 finallar (GR: 77kg, 97kg | WW: 68kg)
12:50 - 13:30 – 1/4 finallar (GR: 77kg, 97kg | WW: 68kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (GR: 77kg, 97kg | WW: 68kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (GR: 60kg, 130kg | WW: 76kg)
3 avqust
11:00 - 11:30 – Təsəlliverici görüşlər (GR: 77kg, 97kg | WW: 68kg)
11:30-12:50 – 1/8 finallar (GR: 67kg, 87kg | WW: 62kg)
12:50 - 13:30 – 1/4 finallar (GR: 67kg, 87kg | WW: 62kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (GR: 67kg, 87kg | WW: 62kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (GR: 77kg, 97kg | WW: 68kg)
4 avqust
11:00 - 11:30 – Təsəlliverici görüşlər (GR: 67kg, 87kg | WW: 62kg)
11:30 - 12:50 – 1/8 finallar (FS: 57kg, 86kg | WW: 57kg)
12:50 - 13:30 – 1/4 finallar (FS: 57kg, 86kg | WW: 57kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (FS: 57kg, 86kg | WW: 57kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (GR: 67kg, 87kg | WW: 62kg)
5 avqust
11:00 - 11:30 – Təsəlliverici görüşlər (FS: 57kg, 86kg | WW: 57kg)
11:30 - 12:50 – 1/8 finallar (FS: 74kg, 125kg | WW: 53kg)
12:50 - 13:30 – 1/4 finallar (FS: 74kg, 125kg | WW: 53kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (FS: 74kg, 125kg | WW: 53kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (FS: 57kg, 86kg | WW: 57kg)
6 avqust
11:00 - 11:30 – Təsəlliverici görüşlər (FS: 74kg, 125kg | WW: 53kg)
11:30 - 12:50 – 1/8 finallar (FS: 65kg, 97kg | WW: 50kg)
12:50 - 13:30 – 1/4 finallar (FS: 65kg, 97kg | WW: 50kg)
18:15 - 19:15 – Yarımfinallar (FS: 65kg, 97kg | WW: 50kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (FS: 74kg, 125kg | WW: 53kg)
7 avqust
18:45 - 19:05 – Təsəlliverici görüşlər (FS: 65kg, 97kg | WW: 50kg)
19:30 - 22:00 – Qızıl və bürünc medal görüşləri (FS: 65kg, 97kg | WW: 50kg)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |