I Divizion: X turun bütün təyinatları açıqlandı
Sportfm.az xəbər verir ki, futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda X turun bütün təyinatları açıqlanıb.
8 noyabr (cümə axşamı)
“Keşlə-2” – MOİK
Hakimlər: Mahir Məmmədov, Samir Ələsov, Elxan Əsgərzadə, Ziya Nəsirov
Hakim-inspektor: Ceyhun Haşımov
AFFA nümayəndəsi: Mahal Məmmədov
“ASK Arena”
“Qaradağ Lökbatan” – “Səbail-2”
Hakimlər: Kamal Umudlu, Müslüm Əliyev, Əli Cəbrayılov, Vüqar Həsənli
Hakim-inspektor: Azad Mütəllimov
AFFA nümayəndəsi: Qabil Nərimanov
Lökbatan Olimpiya İdman Kompleksinin Stadionu
“Kəpəz” - “Şüvəlan”
Hakimlər: Rəhim Həsənov, Nahid Əliyev, Hüseyn Əsgərov, Alik Yunusov
Hakim-inspektor: Munis Abdullayev
AFFA nümayəndəsi: Sabir Mütəllimov
Gəncə şəhər stadionu
9 noyabr (cümə)
“Neftçi-2” - “Qarabağ-2”
Hakimlər: Kərim Kərimov, Taleh Məmmədov, Səbuhi Əmrahov, Sərxan İsmayılov
Hakim-inspektor: Ülviyyə Mustafayeva
AFFA nümayəndəsi: Samir Kərəmov
“ASK Arena”
“Zaqatala” - “Ağsu”
Hakimlər: Səbuhi Bayramov, Pərvin Talıbov, Səbuhi Soltanov, Kamranbər Rəhimov
Hakim-inspektor: Əvəz Şıxıyev
AFFA nümayəndəsi: Vahid Hüseynov
Zaqatala şəhər stadionu
“Sabah-2” - “Sumqayıt-2”
Hakimlər: Rauf Allahverdiyev, Rahil Ramazanov, Elmin Süleymanov, Bəxtiyar Gözəlov
Hakim-inspektor: Ramiz Əsədov
AFFA nümayəndəsi: Ələddin Ələkbərov
Binə qəsəbə stadionu
“TuranTovuz” - “Zirə-2”
Hakimlər: Nicat İsmayıllı, Cəmil Quliyev, Samir Hacıyev, Cahangir Yusifzadə
Hakim-inspektor: Əmrah İbrahimov
AFFA nümayəndəsi: Qurban Məmmədov
Tovuz şəhər stadionu
Qeyd: turun “Neftçi-2” – “Qarabağ-2” matçı 15:00, digər görüşləri isə saat 14:30-da başlanacaq.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |