Çempionlar Liqası: Pley-off mərhələsinin iştirakçıları məlum oldu
UEFA Çempionlar Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.
Sportfm.az xəbər verir ki, baş tutan 10 cavab qarşılaşmasından sonra ÇL-in pley-off mərhələsinə vəsiqə qazanan bütün kollektivlərin adına aydınlıq gəlib.
Azərbaycan çempionu “Qarabağ” da növbəti mərhələyə vəsiqə uğrunda ilk oyunda minimal hesabla uduzduğu Belarus BATE-si ilə mübarizə aparıb. Lakin Ağdam klubu ÇL-də mübarizəni dayandırmalı olub.
Türkiyənin “Fənərbaxça” klubu da “Benfika” ilə mübarizədən qalib ayrıla bilməyib və ÇL-lə vidalaşıb.
Çempionlar Liqası
III təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
"Dinamo" (Kiev) - "Slaviya" (Praqa) - 2:0 (ilk oyun: 1-1)
Qollar: Verbiç, 11, Biesiedin, 74
BATE - "Qarabağ" - 1:1 (ilk oyun: 1-0)
Qollar: İvanic, 20 // Miçel, 54
"Spartak" - PAOK - 0:0 (ilk oyun: 2-3)
AEK - "Seltik" - 2:1 (ilk oyun: 1-1)
Qollar: Qalo, 6, Livaya, 50 - Sinkler, 78
"Dinamo" (Zaqreb) - "Astana" - 1:0 (ilk oyun: 2-0)
Qol: Qavranoviç, 74
"Fənərbaxça" - "Benfika" - 1:1 (ilk oyun: 0-1)
Qollar: Potuk, 45 // Fernandes, 26
"Videoton" - "Malmö" - 0:0 (ilk oyun: 1-1)
"Şkendiya" - "Zaltsburq" - 0:1 (ilk oyun: 0-3)
Qol: Minamino, 90
"Ayaks" - "Standart" - 3:0 (ilk oyun: 2-2)
Qollar: Huntelaar, 30, De Liqt, 34, Neres, 76
"Spartak" (Trnava) - "Srvena Zvezda" - 1:2 (Əlavə vaxt) (ilk oyun: 1-1)
Qollar: Bakoş, 6 // Nabuhane, 7, Radonyiç, 98
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |