Qrup mərhələsinə start verilir - Konfrans Liqası
Bu gün Konfrans Liqasında qrup mərhələsi start götürəcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, ilk turda 8 qrupun 16 oyununun hamısı eyni gündə keçiriləcək.
A qrupunda "Başakşehir" (Türkiyə) "Harts"ın (Şotlandiya) qonağı olacaq. G qrupunda "Sivasspor" (Türkiyə) isə evdə "Slaviya"nı (Praqa, Çexiya)) qəbul edəcək.
Konfrans Liqası, qrup mərhələsi, 1-ci tur
8 sentyabr
A qrupu
20:45. "Harts" (Şotlandiya) - "Başakşehir" (Türkiyə)
20:45. "Fiorentina" (İtaliya) - RFŞ (Latviya)
B qrupu
20:45. "Anderlext" (Belçika) - "Silkeborq" (Danimarka)
23:00. "Vest Hem" (İngiltərə) - "Styaua" (Rumıniya)
C qrupu
20:45. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Lex" (Polşa)
20:45. "Hapoel" (Ber-Şeva, İsrail) - "Austriya" (Vyana, Avstriya)
D qrupu
20:45. "Nitsa" (Fransa) - "Köln" (Almaniya)
20:45. "Slovaçko" (Çexiya) - "Partizan" (Serbiya)
E qrupu
23:00. "Dnepr-1" (Ukrayna) - "AZ Alkmaar" (Niderland)
23:00. "Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Apollon" (Limassol, Kipr)
F qrupu
23:00. "Molde" (Norveç) - "Gent" (Belçika)
23:00. "Şemrok Rovers" (İrlandiya) - "Yurqorden" (İsveç)
G qrupu
20:45. "Balkani" (Kosovo) - ÇFR (Rumıniya)
23:00. "Sivasspor" (Türkiyə) - "Slaviya"(Praqa, Çexiya)
H qrupu
23:00. "Bazel" (İsveçrə) - "Pünik" (Ermənistan)
23:00. "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Jalgiris" (Litva)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |