2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atıldı - Çempionlar Liqası
Bu gün UEFA Çempionlar Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, saat 14:00-da başlayan tədbirdə Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın da mümkün rəqibi müəyyənləşib. “Köhlən atlar” 1-ci təsnifat mərhələsində Polşa “Lex”ini keçərsə, növbəti mərhələdə İsveçrə “Sürix”i ilə görüşəcək.
Qalan digər cütlər belə müəyyənləşib:
Çempionlar Liqası, 2-ci təsnifat mərhələsi
Çempionlar Yolu
“Tobol” (Qazaxıstan) / “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) / “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan)
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Şkupi” (Şimali Makedoniya) / “Linkoln” (Cəbəllütariq)
“Lex” (Polşa) / “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Sürix” (İsveçrə)
HJK (Finlandiya) / RFŞ (Latviya) – “Viktoriya” (Çexiya)
TNS (Uels) / “Linfild” (Şimali İrlandiya) – “Bude Qlimt” (Norveç) / “Klasksvik” (Farer adaları)
“Balikani” (Kosovo) / “Jalgiris” (Litva) – “Malmö” (İsveç) / İlkin mərhələnin qalibi
“Ludoqorets” (Bolqarıstan) / “Sutyeska” (Monteneqro) – “Şemrok Rovers” (İrlandiya) / “Hibernians” (Malta)
“Maribor” (Sloveniya) / “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) / “Şerif” (Moldova)
“Makkabi” (Hayfa, İsrail) – “Olimpiakos” (Yunanıstan)
“Pünik” (Ermənistan) / ÇFR (Rumıniya – “Düdelanj” (Lüksemburq) / “Tirana” (Albaniya)
Liqa yolu
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Fənərbaxça” (Türkiyə)
“Midtülland” (Danimarka) – AEK (Kipr)
2-ci təsnifat mərhələsinin oyunları iyulun 19-20-də və 26-27-də keçiriləcək.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |