Rusiya məğlub oldu, Türkiyə aşağı liqaya düşdü - UEFA Millətlər Liqası
UEFA Millətlər Liqasında qrup mərhələsinin son tur qarşılaşmaları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, B Liqasında mübarizə aparan Türkiyə yığması səfərdə Macarıstanla üz-üzə gəlib. Görüş meydan sahiblərinin inamlı qələbəsi ilə yekunlaşıb - 2:0.
18 noyabr
UEFA Millətlər Liqası
VI tur
A Liqası
1-ci qrup
23:45. Bosniya və Herseqovina - İtaliya - 0:2
Qollar: Andrea Belotti, 22. Domeniko Berardi, 68
23:45. Polşa - Niderland - 1:2
Qollar: Kamil Yuzvyak, 6 - Memfis Depay, 76 (pen.). Jorjinyo Veynaldum, 84
Xal durumu: İtaliya - 12, Niderland - 11, Polşa - 7, Bosniya və Herseqovina - 2
2-ci qrup
23:45. İngiltərə - İslandiya - 4:0
Qollar: Deklan Rays, 20. Meyson Maunt, 24. Fil Foden, 80; 84
Qırmızı vərəqə: Birkir Sevarsson, 54 (İslandiya)
23:45. Belçika - Danimarka - 4:2
Qollar: Yuri Tilemans, 3. Romelu Lukaku, 56; 69. Kevin De Bruyne, 88 - Yonas Vind, 17. Tibo Kurtua, 87 (öz qapısına)
Xal durumu: Belçika - 15, Danimarka - 10, İngiltərə - 10, İslandiya - 0.
B Liqası
1-ci qrup
23:45. Şimali İrlandiya - Rumıniya - 1:1
Qollar: Liam Boys, 56 - Erik Bikvalfi, 81
23:45. Avstriya - Norveç - 1:1
Qollar: Adrian Qrbiç, 90+4 Qayas Zahid, 61
Xal durumu: Avstriya - 13, Norveç - 10, Rumıniya - 8, Şimali İrlandiya - 2
2-ci qrup
23:45. İsrail - Şotlandiya - 1:0
Qol: Manor Solomon, 44
23:45. Çexiya - Slovakiya - 2:0
Qollar: Tomaş Suçek, 17. Zdenek Ondraşek, 55
Xal durumu: Çexiya - 12, Şotlandiya - 10, İsrail - 8, Slovakiya - 4
3-cü qrup
23:45. Serbiya - Rusiya - 5:0
Qollar: Nemanya Radonyiç, 10. Luka Yoviç, 25; 45+1. Duşan Vlaxoviç, 41. Filip Mladenoviç, 64
23:45. Macarıstan - Türkiyə - 2:0
Qollar: David Siger, 57. Kevin Varqa, 90+5
Xal durumu: Macarıstan - 11, Rusiya - 8, Serbiya - 6, Türkiyə - 6
4-cü qrup
23:45. İrlandiya - Bolqarıstan - 0:0
23:45. Uels - Finlandiya - 3:1
Qollar: Harri Uilson, 29. Daniel Ceyms, 46. Kiffer Mur, 84 - Teemu Pukki, 63
Qırmızı vərəqə: Yere Uronen, 12 (Finlandiya)
Xal durumu: Uels - 16, Finaldniya - 12, İrlandiya - 3, Bolqarıstan - 2.
C Liqası
2-ci qrup
21:00. Ermənistan - Şimal Makedoniya - 1:0
Qol: Ohanes Ambartsumyan, 55
21:00. Gürcüstan - Estoniya - 0:0
Xal durumu: Ermənistan - 11, Şimali Makedoniya - 9, Gürcüstan - 7, Estoniya - 3.
3-cü qrup
23:45. Kosovo - Moldova - 1:0
Qol: Lirim Kastrati, 31
Qırmızı vərəqə: İbrahim Dreşeviç, 85 (Kosovo)
23:45. Yunanıstan - Sloveniya - 0:0
Qırmızı vərəqə: Pantelis Hatsidiakos, 90 (Yunanıstan)
Xal durumu: Sloveniya - 14, Yunanıstan - 12, Kosovo - 5, Moldova - 1.
4-cü qrup
19:00. Qazaxıstan - Litva - 1:2
Qollar: Abat Aymbetov, 38 - Modestas Vorobyovas, 40. Arvidas Novikovas, 90+4
19:00. Albaniya - Belarus - 3:2
Qollar: Sokol Cikaleşi, 19; 27 (pen). Rey Manay, 44 - Maksim Skavış, 35. Maks Ebonq, 80
Xal durumu: Albaniya - 11, Belarus - 10, Litva - 8, Qazaxıstan - 4.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |