"Qarabağ"ın rəqibləri müəyyənləşdi: İspaniya, İsrail, Türkiyə..
Avropa Liqasının qrup mərhələsinin püşkü atılıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən mərasimdə 48 komanda 12 qrupa bölünüb.
Azərbaycanın yeganə təmsilçisi "Qarabağ" 2-ci səbətdə yer alıb. Püşk komandamızı I qrupuna salıb. Qurban Qurbanovun başçılıq etdiyi kollektiv İspaniyanın "Vilyarreal", İsrailin "Makkabi" və Türkiyənin "Sivasspor" klubuları ilə rəqib olub.
A qrupu
Roma (İtaliya)
Yanq Boyz (İsveçrə)
ÇFR (Rumıniya)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)
B qrupu
Arsenal (İngiltərə)
Rapid (Avstriya)
Molde (Norveç)
Dandolk (İrlandiya)
C qrupu
Bayer (Almaniya)
Slaviya (Çexiya)
Hapoel (Beer-Şeva, İsrail)
Nitsa (Fransa)
D qrupu
Benfika (Portuqaliya)
Standard (Belçika)
Reyncers (Şotlandiya)
Lex (Polşa)
E qrupu
PSV (Niderland)
PAOK (Yunanıstan)
Qranada (İspaniya)
Omoniya (Kipr)
F qrupu
Napoli (İtaliya)
Real Sosyedad (İspaniya)
Alkmaar (Niderland)
Riyeka (Xorvatiya)
G qrupu
Braqa (Portuqaliya)
Lester (İngiltərə)
AEK (Yunanıstan)
Zarya (Ukrayna)
H qrupu
Seltik (Şotlandiya)
Sparta (Çexiya)
Milan (İtaliya)
Lill (Fransa)
I qrupu
Vilyarreal (İspaniya)
Qarabağ (Azərbaycan)
Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)
Sivasspor (Türkiyə)
J qrupu
Tottenhem (İngiltərə)
Ludoqorets (Bolqarıstan)
LASK (Avstriya)
Antverpen (Belçika)
K qrupu
ÇSKA (Moskva, Rusiya)
Dinamo (Xorvatiya)
Feyenoord (Niderland)
Volfsberq (Avstriya)
L qrupu
Gent (Belçika)
Srvena Zvezda (Serbiya)
Hoffenhaym (Almaniya)
Slovan (Slovakiya)
Qeyd edək ki, qrup mərhələsinin iştirakçılarından 18-i birbaşa, 21-i Avropa Liqasının pley-off mərhələsi vasitəsilə, 6-sı Çempionlar Liqasının pley-off, 3-ü isə III təsnifat mərhələsində Liqa Yolunda uduzanlardan ibarətdir. Oyunlar oktyabrın 22-də və 29-da, noyabrın 5-də və 26-da, həmçinin dekabrın 3-də və 10-da keçiriləcək.
Biz İzləyin
REKLAM
Paylaşın
DİGƏR XƏBƏRLƏR
Xəbər lenti
Hemiltonu əvəzləyə biləcək namizədlər 28.03.2024, 13:21
Millimizin Avropa çempionatındakı potensial rəqibləri 28.03.2024, 13:17
Azərbaycan millisi “Qalatasaray”ı uddu - Yoxlama görüşü 28.03.2024, 12:38
"Neftçi"nin legioneri sağaldı 28.03.2024, 12:35
Orxan Məmmədov federasiya rəsmiləri ilə görüşdü 28.03.2024, 12:00
Çempion böyükhesablı qələbə qazandı - Azərbaycan çempionatı 28.03.2024, 11:06
"Sabah" kubokda mübarizəni dayandırdı 28.03.2024, 10:01
Türkiyəyə 9 idmançı ilə yollanırıq - Böyük Dəbilqə 28.03.2024, 09:50
"Kəpəz" Bakıdakı "Qarabağ"la oyununa bilet satılır 28.03.2024, 09:30
Misli Premyer Liqası
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |