"Qəbələ" və "Neftçi"nin potensial rəqibləri müəyyənləşir
Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.
Sportfm.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə 16:00-da başlayacaq.
Azərbaycanı turnirdə təmsil edən “Neftçi” və “Qəbələ”nin III raunddakı potensial rəqibləri bəlli olacaq.
II mərhələdə qarşılşacaq "Arsenal" (Rusiya) - "Neftçi" cütü püşkatma zamanı səpələnmişlər səbətində yer alacaq. Cütün qalibi səpələnməmişlər səbətində yer alan 6 komandadan biriylə qarşılaşacaq.
Avropa Liqası, 3-cü təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər
"Arsenal" (Tula, Rusiya) - "Neftçi" (Azərbaycan) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
"Trabzonspor" (Tükiyə)
"Utrext" (Hollandiya) - "Jrinski" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
SSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - "Osiyek" (Xorvatiya) cütünün qalibi
"Lyutsern" (İsveçrə) - "Kİ Klaksvik" (Farer adaları) cütünün qalibi
"Bney Yehuda" (Tel-Əviv, İsrail)
"Honved" (Macarıstan) - "Universitatya" (Krayova, Rumıniya) cütünün qalibi
Mübarizəyə II mərhələdən başlayan "Qəbələ" Gürcüstan təmsilçisi "Dinamo"nu keçsə, səpələnmilər səbətindən olan komanda ilə üz-üzə gələcək.
Səpələnməmişlər
"Qəbələ" (Azərbaycan) - "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan)
Səpələnmişlər
“Hapoel Byer-Şeva” (İsrail) - “Kayrat” (Qazaxıstan) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) cütünün qalibi
“Torino” (İtaliya) - "Debretsen" (Macarıstan) cütünün qalibi
“Viktoriya” (Çexiya) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) cütünün məğlubu (Çempionlar Liqası)
“Feyenoord”.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |