EYOF: Bu gün cüdoçular mübarizəyə qoşulacaq
Bu gün Bakıda keçirilən XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında (EYOF) növbəti günün yarışlarına start veriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, 4-cü oyun günündə cüdoçular mübarizəyə qoşulacaq.
Azərbaycan idmançıları bu gün həmçinin gimnastika, basketbol, üzgüçülük, atletika və voleybol idman növlərində çıxış edəcəklər.
24 iyul
İdman gimnastikası
10:00. Çoxnövçülük, ayrı-ayrı hərəkətlər, təsnifat
Milana Minakovskaya
Basketbol
Oğlanlar, A qrupu, III tur
20:30. Azərbaycan - Xorvatiya
Həndbol
Qızlar, B qrupu, III tur
14:30. Azərbaycan - Çexiya
Oğlanlar, A qrupu, III tur
20:30. Azərbaycan – Serbiya
Üzgüçülük
09:00. Qızlar, 200 m, sərbəst üsul, təsnifat
Aysel Səfərova
09:19. Oğlanlar, 200 m, brass, təsnifat
Əliyar Cahangirbəyov
09:34. Qızlar, 100 m, batterflyay, təsnifat
Məryəm Şeyxəlizadəxangah
17:00. Oğlanlar, 200 m, batterflyay, final
Ramil Vəlizadə
10:30. Cüdo
Qızlar
44 kq, 1/8 final
Gülşən Bəşirova - Mariya Qonzales (İspaniya)
Oğlanlar
50 kq, 1/8 final
İsmayıl Qənbərli - Sergey Mastriukov (Rusiya)
55 kq, 1/16 final
Şükran Zamanlı - Migel Gaqo (Portuqaliya)
60 kq, 1/16 final
Turan Bayramov - Kote Kapanadze (Gürcüstan)/ Adam Safer (Avstriya) cütünün qalibi
Voleybol
Oğlanlar, A qrupu, III tur
16:30. Azərbaycan - Rusiya
Atletika
09:35. Qızlar, üçtəkanla tullanma, təsnifat, B qrupu
Sabrina Jralova
10:02. Qızlar, 200 m, I mərhələ
Lamiyə Vəliyeva
10:37. Oğlanlar, 200 m, I mərhələ
Əli Abdıyev
18:25. Oğlanlar, hündürlüyə tullanma, təsnifat, B qrupu
Aydın Bədəlov
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |