Türkiyə klubları üçün uğursuz gecə - AL, nəticələr
Avropa Liqasının qrup mərhələsində mübarizəyə start verilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.
Matçlardan biri – "Arsenal" – "Köln" oyunu bomba təhlükəsi səbəbindən 1 saat gec başlayıb.
Avropa Liqası, Qrup mərhələsi
A qrupu
"Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) – 1:0
"Vilyarreal" (İspaniya) - "Astana" (Qazaxıstan) – 3:1
B qrupu
"Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Partizan" (Serbiya) – 1:1
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Skenderbeu" (Albaniya) – 3:1
C qrupu
"Başakşehir" (Türkiyə) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan) – 0-0
"Hoffenhaym" (Almaniya) - "Braqa" (Portuqaliya) 1-2
D qrupu
"Riyeka" (Xorvatiya) - AEK (Afina Yunanıstan) – 1:2
"Austriya" (Avstriya) - "Milan" (İtaliya) – 1:5
E qrupu
"Apollon" (Kipr) - "Lion" (Fransa) – 1:1
"Atalanta" (İtaliya) - "Everton" (İngiltərə) – 3:0
F qrupu
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) – 0:0
"Zlin" (Çexiya) - "Şerif" (Moldova) – 0:0
G qrupu
"Styaua" (Rumıniya) - "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) – 3:0
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Luqano" (İsveçrə) -2:1
H qrupu
"Arsenal" (İngiltərə) - "Köln" (Almaniya) – 3:1
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - BATE (Belarus) – 1:1
İ qrupu
"Setubal" (Portuqaliya) - "Zalsburq" (Avstriya) – 1:1
"Marsel" (Fransa) - "Konyaspor" (Türkiyə) – 1:0
J qrupu
"Herta" (Almaniya) - "Atletik Bilbao" (İspaniya) – 0:0
"Zarya" (Luqansk, Ukrayna) - "Ostersun" (İsveç) – 0:2
K qrupu
"Vitess" (Hollandiya) - "Latsio" (İtaliya) – 2:3
"Sulte Varegem" (Belçika) - "Nitsa" (Fransa) – 1:5
L qrupu
"Real Sosyedad" (İspaniya) - "Rusenborq" (Norveç) – 4:0
"Vardar" (Makedoniya) - "Zenit" (Rusiya) – 0:5
Qeyd edək ki, oyunların başlama saatları Bakı vaxtı ilə göstərilib.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |