"Qarabağ" - "Molde" cütünün potensial rəqibi məlum olacaq - Çempionlar Liqası
Bu gün UEFA Çempionlar Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılacaq.
Sportfm.az xəbər verir ki, püşkatma nəticəsində "Qarabağ"ın növbəti raunddakı potensial rəqibi də bəlli olacaq.
Ağdam təmsilçisi III təsnifat mərhələsində Norveçin "Molde" klubunu mübarizədən kənarlaşdıracağı təqdirdə, budəfəki püşkdə səpələnməmişlər səbətində yer alacaq.
1 sentyabr
Püşkatma mərasimi
Çempionlar Liqası, Pley-off mərhələsi
Çempionlar Yolu
Səpələnmişlər
“Zaltsburq” (Avstriya)
“Olimpiakos” (Yunanıstan)
“Ferentsvaroş” (Macarıstan) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) cütünün qalibi
“Slaviya” (Praqa, Çexiya)
Səpələnməmişlər
“Midtüllann” (Danimarka) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) cütünün qalibi
“QARABAĞ” (AZƏRBAYCAN) - “Molde” (Norveç) cütünün qalibi
“Omoniya” (Kipr) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi
Liqa Yolu
Səpələnmişlər
PAOK (Yunanıstan) - “Benfika” (Portuqaliya) cütünün qalibi
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - AZ (Alkmaar, Niderland) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
“Gent” (Belçika) - “Rapid” (Vyana, Avstriya) cütünün qalibi
“Krasnodar” (Rusiya)
Qeyd edək ki, "Qarabağ" - "Molde" oyunu sentyabrın 15-i və ya 16-da Bakıda keçiriləcək.
Pley-off mərhələsinin ilk matçları 22 - 23 sentyabr, cavab qarşılaşmaları idə 29 - 30 sentyabr tarixlərində oynanılacaq.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |