"Qarabağ"ın potensial rəqibləri müəyyən oldu - Çempionlar Liqası
"Qarabağ"ın UEFA Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsindəki potensial rəqibləri bəlli olub.
Sportfm.az xəbər verir ki, Ağdam təmsilçisi I mərhələdə Şimali Makedoniya "Sileks"ini keçəcəyi təqdirdə "Şerif" (Moldova) - "Fola Eş" (Lüksemburq) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.
Çempionlar Liqası
II təsnifat mərhələsi
"Buduçnost" (Podqoritsa, Monteneqro) - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) / "Midtüllann" (Danimarka) cütü
"Dinamo" (Brest, Belarus) - "Astana" (Qazaxıstan) cütü / "Konnas Ki" (Uels) - "Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina) cütü
"Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - "Sileks" (Şimali Makedoniya) / Şerif" (Moldova) - "Fola Eş" (Lüksemburq) cütü
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Europa" (Cəbəllütariq) cütü / "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) - "Tirana" (Albaniya) cütü
“Floriana” (Malta)/ÇFR (Rumıniya) cütünün qalibi - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Klaksvik” (Farer adaları)/“Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi
“Seltik” (Şotlandiya)/“Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi - “Ferensvaroş” (Macarıstan)/ "Yurqorden" (İsveç) cütünün qalibi
“Flora” (Estoniya)/“Suduva” (Litva) cütünün qalibi - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)/“Riqa” (Latviya) cütünün qalibi
“Legiya” (Polşa)/“Drita” (Kosovo)// “Linfild” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - “Ararat” (Ermənistan)/“Omoniya” (Kipr) cütünün qalibi
"Çelye" (Sloveniya)/“Dandolk” (İrlandiya) cütünün qalibi - “Molde” (Norveç)/“KuPS” (Finlandiya) cütünün qalibi
Qeyri çempionlar
AZ (Niderland) - "Viktoriya" (Çexiya)
PAOK (Yunanıstan) - "Beşiktaş" (Türkiyə)
"Lokomotiv" (Zaqreb, Xorvatiya) - “Rapid” (Vyana, Avstriya)
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |