"Liverpul" "Napoli"yə qarşı - Çempionlar Liqası
Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində 5-ci turun oyunları davam edir.
Sportfm.az xəbər verir ki, bu gün 4 qrupda ümumilikdə 8 matç olacaq. E qrupunda lider "Liverpul" "Napoli"ni qəbul edəcək.
F qrupunda isə Dortmund "Borussiya"sı "Barselona"nın qonağı olacaq.
E qrupu
00:00. “Liverpul” (İngiltərə) – “Napoli” (İtaliya)
00:00. “Genk” (Belçika) – “Zalsburq” (Avstriya)
1. |
Liverpul |
4 |
3 |
0 |
1 |
10:7 |
9 |
2. |
Napoli |
4 |
2 |
2 |
0 |
6:3 |
8 |
3. |
Salzburq |
4 |
1 |
1 |
2 |
12:10 |
4 |
4. |
Genk |
4 |
0 |
1 |
3 |
4:12 |
1 |
F qrupu
00:00. “Barselona” (İspaniya) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya)
00:00. “Slaviya” (Praqa, Çexiya) – “İnter” (İtaliya)
1. |
Barselona |
4 |
2 |
2 |
0 |
4:2 |
8 |
2. |
Borussiya |
4 |
2 |
1 |
1 |
5:4 |
7 |
3. |
Inter |
4 |
1 |
1 |
2 |
6:6 |
4 |
4. |
Slaviya |
4 |
0 |
2 |
2 |
2:5 |
2 |
G qrupu
21:55. “Zenit” (Rusiya) – “Lion” (Fransa)
00:00. “Leyptsiq” (Almaniya) – “Benfika” (Portuqaliya)
1. |
Leyptsiq |
4 |
3 |
0 |
1 |
6:4 |
9 |
2. |
Lion |
4 |
2 |
1 |
1 |
7:4 |
7 |
3. |
Zenit |
4 |
1 |
1 |
2 |
5:6 |
4 |
4. |
Benfika |
4 |
1 |
0 |
3 |
5:9 |
3 |
H qrupu
21:55. “Valensiya” (İspaniya) – “Çelsi” (İngiltərə)
00:00. “Lill” (Fransa) – “Ayaks” (Niderland)
1. |
Ayaks |
4 |
2 |
1 |
1 |
10:5 |
7 |
2. |
Çelsi |
4 |
2 |
1 |
1 |
7:6 |
7 |
3. |
Valensiya |
4 |
2 |
1 |
1 |
6:5 |
7 |
4. |
Lill |
4 |
0 |
1 |
3 |
3:10 |
1 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |