Portuqaliya Lüksemburq, Türkiyə Andorra səfərində
Bu gün AÇ-2020-nin seçmə mərhələsinin sonuncu – 10-cu turuna start veriləcək.
Sportfm.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 7 qarşılaşma keçiriləcək.
B qrupunda yer alan Portuqaliya millisi səfərdə Lüksemburqun qonağı olacaq. Portuqallar bu qarşılaşmada qələbə qazanacağı halda, AÇ-2020-nin əsas mərhələsinə vəsiqə qazanacaq. Qrupun digər oyununda Serbiya Ukrayna ilə üz-üzə gələcək.
H qrupunda Fransa Albaniyanın, Türkiyə isə Andorranın qonağı olacaq.
Azərbaycan millisi E qrupu çərçivəsində son oyununu noyabrın 19-da Slovakiyaya qarşı keçirəcək.
AÇ-2020, seçmə mərhələ, 10-cu tur
17 noyabr
B qrupu
18:00 Lüksemburq – Portuqaliya
18:00 Serbiya – Ukrayna
A qrupu
21:00 Bolqarıstan – Çexiya
21:00 Kosovo – İngiltərə
H qrupu
23:45 Andorra – Türkiyə
23:45 Albaniya – Fransa
23:45 Moldova – İslandiya
18 noyabr
D qrupu
23:45 Cəbəllütariq – İsveçrə
23:45 İrlandiya – Danimarka
J qrupu
23:45 Yunanıstan – Finlandiya
23:45 İtaliya – Ermənistan
23:45 Lixtenşteyn – Bosniya və Herseqovina
F qrupu
23:45 İspaniya – Rumıniya
23:45 İsveç – Farer adaları
23:45 Malta – Norveç
19 noyabr
E qrupu
23:45 Slovakiya – Azərbaycan
23:45 Uels – Macarıstan
I qrupu
23:45 Belçika – Kipr
23:45 San Marino – Rusiya
23:45 Şotlandiya – Qazaxıstan
G qrupu
23:45 Polşa – Sloveniya
23:45 Şimali Makedoniya – İsrail
23:45 Latviya – Avstriya
C qrupu
23:45 Almaniya – Şimali İrlandiya
23:45 Hollandiya – Estoniya
Bombardir: Eran Zahavi (İsrail), Harri Keyn (İngiltərə) – 11 qol.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |