"Qarabağ"ın rəqibləri müəyyənləşdi - SİYAHI
Bu gün UEFA Avropa Liqasının 2019/2020 mövsümünün qrup mərhələsinin püşkü atılıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, Monakoda baş tutan püşkatmada 48 komanda 12 qrupa bölünüb. Hər qrupda 4 komanda yer alıb.
Püşkatma zamanı Azərbaycanı turnirdən təmsil edən "Qarabağ"ın rəqibləri müəyyənləşib.
Ağdam klubu püşkatmada III səbətdə yer alıb. Azərbaycan çempionu A qrupunda "Sevilya", APOEL və "Düdelanj"la mübarizə aparacaq.
A qrupu: "Sevilya" (İspaniya), APOEL (Kipr), "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN), "Düdelanj" (Lüksemburq)
B qrupu: "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Kopenhagen" (Danimarka), "Malmö" (İsveç), "Luqano" (İsveçrə)
C qrupu: "Bazel" (İsveçrə), "Krasnodar" (Rusiya), "Xetafe" (İspaniya), "Trabzonspor" (Türkiyə)
D qrupu: "Sportinq" (Portuqaliya), PSV (Hollandiya), "Rusenborq" (Norveç), LASK (Avstriya)
E qrupu: "Latsio" (İtaliya), "Seltik" (Şotlandiya), "Renn" (Fransa), ÇFR (Kluj, Rumıniya)
F qrupu: "Arsenal" (İngiltərə), "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya), "Standard" (Lyej, Belçika), "Vitoriya" (Gimaraynş, Portuqaliya)
G qrupu: "Portu" (Portuqaliya), "Yanq Boyz" (İsveçrə), "Feyenoord" (Hollandiya), "Reyncers" (Şotlandiya)
H qrupu: MOİK (Moskva, Rusiya), "Lüdoqorets" (Bolqarıstan), "Espanyol" (İspaniya), "Ferentsvaroş" (Macarıstan)
I qrupu: "Gent" (Belçika), "Volfsburq" (Almaniya), "Sent-Etyen" (Fransa), "Aleksandriya" (Ukrayna)
J qrupu: "Roma" (İtaliya), "Borussiya" (Mönxenqladbax, Almaniya), "İstanbul Başakşehir" (Türkiyə), "Volfsberq" (Avstriya),
K qrupu: "Beşiktaş" (Türkiyə), "Braqa" (Portuqaliya), "Vulverhempton" (İngiltərə), "Slovan" (Bratislava, Slovakiya)
L qrupu: "Mançester Yunayted" (İngiltərə), "Astana" (Qazaxıstan), "Partizan" (Serbiya), AZ (Alkmaar, Hollandiya),
Qeyd edək ki, qrup mərhələsinin oyunları 19 sentyabr, 3 oktyabr, 24 oktyabr, 7 noyabr, 28 noyabr və 12 dekabrda keçiriləcək. "Qarabağ" cari avrokubok mövsümündə, Çempionlar Liqasının (ÇL) III təsnifat mərhələsində məhz APOEL-i keçə bilməyib (2:1, 0:2). "Düdelanj"ı isə 2016/2017 mövsümündə ÇL-in II təsnifat mərhələsində mübarizədən kənarlaşdırıb (2:0, 1:1).
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |