AVRO-2020: Gürcüstan və Ermənistan uduzdu, İtaliya darmadağınla qalib gəldi
Futbol üzrə 2020-ci ildə keçiriləcək Avropa Çempionatının seçmə mərhələsinin növbəti oyunları keçirilib.
Sportfm.az xəbər verir ki, "J" qrupu çərçivəsində İtaliya yığması Lixtenşteyni qəbul edib. Oyun meydan sahiblərinin 6:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Eyni qrup çərçivəsində digər oyun Bosniya və Herseqovina və Yunanıstan komandaları arasında keçirilib. Zenitsa şəhərində keçirilən oyun 2:2 hesablı heç-heçə ilə yekunlaşıb.
Günün bütün oyunlarının nəticələri:
AVRO-2020-nin seçmə mərhələsi
26 mart
D qrupu
İrlandiya - Gürcüstan - 1:0
Hurihan, 36
İsveçrə - Danimarka - 3:3
Froyler, 19, Caka, 66, Embolo, 76 - Yorgensen, 84, Gityayer, 88, Dalsqaard, 90+3
1. |
İrlandiya |
2 |
2 |
0 |
0 |
2:0 |
6 |
2. |
İsveçrə |
2 |
1 |
1 |
0 |
5:3 |
4 |
3. |
Danimarka |
1 |
0 |
1 |
0 |
3:3 |
1 |
4. |
Cəbəllütariq |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
5. |
Gürcüstan |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:3 |
0 |
F qrupu
Malta - İspaniya - 0:2
Morata, 31, 73
Norveç - İsveç - 3:3
Yonsen, 45, Kinq, 59, Kamara, 90+7 - Klaesson, 70, Quaysson, 86, 90+1
Rumıniya - Farer adaları - 4:1
Deak, 26, Keseru, 29, 33, Puşkas, 63 - Davidsen, 40
1. |
İspaniya |
2 |
2 |
0 |
0 |
4:1 |
6 |
2. |
İsveç |
2 |
1 |
1 |
0 |
5:4 |
4 |
3. |
Rumıniya |
2 |
1 |
0 |
1 |
5:3 |
3 |
4. |
Malta |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:3 |
3 |
5. |
Norveç |
2 |
0 |
1 |
1 |
4:5 |
1 |
6. |
Farer Adaları |
2 |
0 |
0 |
2 |
2:6 |
0 |
J qrupu
Ermənistan - Finlandiya - 0:2
Yensen, 14, Soiri, 78
Bosniya və Herseqovina - Yunanıstan - 2:2
Viska, 10, Pyaniç, 15 - Fortunes, 64, Kolovos, 85
İtaliya - Lixtenşteyn - 6:0
Sensi, 17, Veratti, 32, Qvalyarella, 35 (pen.), 45+3 (pen.), Kin, 70, Pavolotti, 77
1. |
İtaliya |
2 |
2 |
0 |
0 |
8:0 |
6 |
2. |
Yunanıstan |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:2 |
4 |
3. |
Bosniya və Hersoqovina |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:3 |
4 |
4. |
Finlandiya |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:2 |
3 |
5. |
Ermənistan |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:4 |
0 |
6. |
Lixtenşteyn |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:8 |
0 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |