I Divizionda turun təyinatları məlum oldu
Azərbaycan I Divizionda VII turun oyunları üçün bütün təyinatlar açıqlanıb.
Sportfm.az saytı turun təyinatlarını təqdim edir:
18 oktyabr (cümə axşamı)
“Zirə-2” – “Qaradağ Lökbatan”
Hakimlər: Rauf Cabbarov, Əli Cəbrayılov, Zöhrab Abbasov, Vüqar Həsənli
Hakim-inspektor: Azad Mütəllimov
AFFA nümayəndəsi: İlham Əliyev
“AZAL Arena”
“Səbail-2” – MOİK
Hakimlər: Cahangir Yusifzadə, Müslüm Əliyev, Pərvin Talıbov, Kamranbəy Rəhimov
Hakim-inspektor: İqor Şpakovski
AFFA nümayəndəsi: Eldar Əlixanov
“Bayıl Arena”
19 oktyabr (cümə)
“Şüvəlan” – “Zaqatala”
Hakimlər: Ramil Əhmədov, Mübariz Haşımov, Knyaz Əmiraslanov, Elgün Hüseynov
Hakim-inspektor: Rasim Əhmədov
AFFA nümayəndəsi: Əlniyaz Mirzəyev
“AZAL Arena”
“Kəpəz” – “Keşlə-2”
Hakimlər: Xəlil Xəlilov, Samir Ələsov, Elmin Süleymanov, Kərim Kərimov
Hakim-inspektor: Munis Abdullayev
AFFA nümayəndəsi: Rəhman Tağıyev
Gəncə şəhər stadionu
“Turan Tovuz” – “Sabah-2”
Hakimlər: Ramiz Məhərrəmov, Murad Kərimov, Elxan Əsgərzadə, Vüsal Əliyev
Hakim-inspektor: Ramiz Əsədov
AFFA nümayəndəsi: Feyzulla Feyzullayev
Tovuz şəhər stadionu
“Sumqayıt-2” – “Neftçi-2”
Hakimlər: Nahid Xasıyev, Elşad Abdullayev, Rahil Ramazanov, Rauf Allahverdiyev
Hakim-inspektor: Ceyhun Haşımov
AFFA nümayəndəsi: Tofiq Şükürov
Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionu
“Ağsu” – “Qarabağ-2”
Hakimlər: Sərxan İsmayılov, Qəzənfər Məmmədov, Taleh Məmmədov, Nicat İsmayıllı
Hakim-inspektor: Əmrah İbrahimov
AFFA nümayəndəsi: Novil İsmayılov
Ağsu şəhər stadionu
Qeyd: Turun “Səbail-2” – MOİK qarşılaşması saat 14:00-da, digər görüşlər isə 15:00-da başlayacaq.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |