Premyer Liqamızda bu həftə keçiriləcək oyunlara təyinatlar açıqlandı
Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında bu həftə keçiriləcək oyunlara bütün təyinatlar açıqlanıb.
Sportfm.az xəbər verir ki, ilk turdan təxirə salınmış "Qarabağ" - "Zirə" görüşünü Ramil Diniyev idarə edəcək.
Həftəsonu keçiriləcək VI turun qarşılaşmalarına gəldikdə, FİFA referisi Rəhim Həsənov "Sabah" - "Qarabağ" matçında iş başında olacaq.
I turdan təxirə salınmış oyun
26 sentyabr (çərşənbə)
20:50 . “Qarabağ” – “Zirə”
Hakimlər: Ramil Diniyev, Vüqar Bayramov, Azər Əsgərov, Xəlil Xəlilov
Hakim-inspektor: Vüsal Əliyev
AFFA nümayəndəsi: Elbrus Abbasov
“Azersun Arena”
VI tur
29 sentyabr (şənbə)
18:55. “Neftçi” – “Səbail"
Hakimlər: İnqilab Məmmədov, Mübariz Haşımov, Knyaz Əmiraslanov, Ramil Əhmədov
Hakim-inspektor: Kərim Ağayev
AFFA nümayəndəsi: Maşallah Əhmədov
“Bakcell Arena”
20:50 . “Sabah” – “Qarabağ”
Hakimlər: Rəhim Həsənov, Akif Əmirəli, Cəmil Quliyev, Rəşad Əhmədov
Hakim-inspektor: Murad Məmmədov
AFFA nümayəndəsi: Mübariz Hüseynov
“Əlincə Arena”
30 sentyabr (bazar)
18:00. “Qəbələ” – “Keşlə”
Hakimlər: Rəvan Həmzəzadə, Cavanşir Yusifov, İsgəndər Əliyev, Etibar Həsənov
Hakim-inspektor: Füzuli Nəcəfov
AFFA nümayəndəsi: Abas Hüseynov
Qəbələ şəhər stadionu
20:00. “Sumqayıt” – “Zirə”
Hakimlər: Vüqar Həsənli, Zeynal Zeynalov, Rza Məmmədov, Əliyar Ağayev
Hakim-inspektor: Asim Xudiyev
AFFA nümayəndəsi: Rauf Hüseynli
“Bayıl Arena”
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |