Komandamızın rəqibləri bilinir
Bu gün Çempionlar Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılacaq.
Sportfm.az xəbər verir ki, turnirdə Azərbaycanı təmsil edən "Qarabağ"ın püşk nəticəsində potensial rəqibləri bəlli olacaq.
Ağdam klubu 3-cü təsnifat mərhələsində BATE-ni mübarizədən kənarlaşdırsa, səpələnməmişlər səbətində yer alacaq. "Qarabağ" pley-offa yüksəlsə, püşk zamanı səpələnmişlər səbətində yer alan PSV (Hollandiya), "Zalsburq" (Avstriya) - "Şkendiya" (Makedoniya), "Seltik" (Şotlandiya) - AEK ("Yunanıstan), "Astana" (Qazaxıstan) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) cütlərinin qalibi ilə qarşılaşacaq.
Çempionlar Liqası, pley-off mərhələsi
Çempionlar Yolu
Səpələnmişlər
"Zalsburq" (Avstriya) / "Şkendiya" (Makedoniya) cütünün qalibi
PSV (Hollandiya)
"Seltik" (Şotlandiya) / AEK (Afina, Yunanıstan) cütünün qalibi
"Astana" (Qazaxıstan) / "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
"Qarabağ" (Azərbaycan) / BATE (Belarus) cütünün qalibi
"Yanq Boyz" (İsveçrə)
"Malmö" (İsveç) / "Videoton" (Macarıstan) cütünün qalibi
"Srvena Zvezda" (Serbiya) / "Spartak" (Trnava, Slovakiya) cütünün qalibi
Liqa Yolu
Səpələnmişlər
"Benfika" (Portuqaliya) / "Fənərbağça" (Türkiyə) cütünün qalibi
"Slaviya" (Praqa, Çexiya) / "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər
"Standard" (Belçika) / "Ayaks" (Hollandiya) cütünün qalibi
PAOK (Yunanıstan) / "Spartak" (Moskva, Rusiya) cütünün qalibi
Qeyd edək ki, pley-off mərhələsinin ilk oyunları 21-22 avqust, cavab görüşləri isə 28-29 avqust tarixlərində keçiriləcək.
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |