Püşk atıldı: Afrikadan Rusiyaya kim gedəcək?
DÇ-2018-in seçmə mərhələsinin Afrika zonasının püşkü atılıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, mərasim Misirin paytaxtı Qahirədə baş tutub.
Ümumilikdə 20 milli komandanın 5 qrupda yarışacağı seçmə mərhələdə qrup qalibləri Rusiyada keçiriləcək mundiala yollanacaqlar.
Qeyd edək ki, ən gərgin mübarizənin "B" qrupunda gedəcəyi gözlənilir. Dünya çempionatlarının stajlı iştirakçıları olan Afrika nəhəngləri Kamerun, Əlcəzair və Nigeriyadan yalnızca biri mundialda iştirak edə biləcək.
DÇ-2018-in seçmə mərhələsi, qrup mərhələsi
"A" qrupu: Tunis, Liviya, Konqo DR, Qvineya.
"B" qrupu: Zambiya, Kamerun, Əlcəzair, Nigeriya
"C" qrupu: Qabon, Mali, Fil Dişi Sahili, Mərakeş
"D" qrupu: CAR, Burkina-Faso, Seneqal, Kabo-Verde
"E" qrupu: Qana, Misir, Konqo, Uqanda
Biz İzləyin
REKLAM
Paylaşın
DİGƏR XƏBƏRLƏR
Xəbər lenti
Xviçaya yeni müqavilə təklif edirlər 29.03.2024, 09:57
Lunyov Bakıda hər ay nə qədər pul xərcləyir? 29.03.2024, 09:47
Oruc tutdu, millisindən qovuldu 28.03.2024, 22:31
AMADA-nın əməkdaşı WADA-nın vebinarında iştirak etdi 28.03.2024, 21:54
Boksçularımız Bakıdakı beynəlxalq turniri 21 medalla başa vurdu 28.03.2024, 21:50
“Sabah” – “Zirə” oyununun biletləri satışda 28.03.2024, 20:30
Yığmamızın üzvü İndoneziya klubunda 28.03.2024, 19:19
İlk gündə 3 oyun - I Liqa 28.03.2024, 18:30
“Sabah” – “Zirə” matçının təyinatları bilindi - Misli Premyer Liqası 28.03.2024, 18:24
Misli Premyer Liqası
№ | Komanda | o | x |
1 | Qarabağ | 34 | 87 |
2 | Sabah | 33 | 77 |
3 | Neftçi | 34 | 62 |
4 | Qəbələ | 34 | 48 |
5 | Zirə | 34 | 46 |
6 | Turan | 34 | 38 |
7 | Kəpəz | 34 | 30 |
8 | Sumqayıt | 33 | 28 |
9 | Səbail | 34 | 25 |
10 | Şamaxı | 34 | 24 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz-Naxçıvan | 13 | 37 |
2 | EKOL | 13 | 30 |
3 | Neftçi İK | 13 | 25 |
4 | Baku Fire | 13 | 22 |
5 | Record club.az | 13 | 12 |
6 | Alyans | 13 | 12 |
7 | U-19 | 13 | 9 |
8 | Xilə | 13 | 6 |
№ | Komanda | o | x |
1 | Araz Naxçıvan | 5 | 15 |
2 | MOİK | 5 | 11 |
3 | Turan Tovuz-2 | 4 | 9 |
4 | Qəbələ-2 | 5 | 9 |
5 | Neftçi-2 | 4 | 9 |
6 | Qarabağ-2 | 5 | 7 |
7 | Zirə-2 | 4 | 7 |
8 | Şamaxı-2 | 5 | 7 |
9 | Qaradağ Lökbatan | 5 | 6 |
10 | Mingəçevir | 5 | 6 |
11 | Səbail-2 | 4 | 6 |
12 | Zaqatala | 5 | 6 |
13 | Sumqayıt-2 | 4 | 3 |